Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Wszystkich wrzucacie do jednego worka. Żołnierze nic nie robią, nauczyciele nic nie robią itd. Nawet nie widzicie jacy wy jesteście ograniczeni umysłowo.

Większość z was nie wytrzymałaby w armii 2 miesięcy. Służby 24h (chyba że warta to dłużej) po 5 razy a często i więcej w miesiącu, służby w święta które przydzielane są z dnia na dzień, marznięcie, brak często dostępu do prysznica na poligonach, częste wyjazdy, odrealnieni przełożeni, spanie na ziemii/podłodze,
@AtlasZbuntowany: Nie wiem jak na to patrzeć jeśli to prawdziwe stawki bo na magazynie bez szkoły można zarabiać netto tyle co młodsi podoficerowie xd
Tylko na magazynie fizyczna praca a w wojsku bardziej ćwiczenia więc „lżej” pewnie w wojsku jest
@gorzki99: z tego co kumple mowili to normalnie jest w regulaminie jak jestes wyznaczony w rozkazie dowscy na sluzbe i zdarzaja im sie takie kontrole.

Dom to kwestia indywidualna, ceny juz spadaja ja po wizytach u wujkow i ciotek moge stwierdzic, ze 70-80m2 w zupelnosci mi wystarczy.

Jak przydzielili mu w krakowie to spoko, musi miec mega plecy, a rzeczywistosc wyglada, ze dostaniesz w jakims swidninie, miedzyrzeczu czy deblinie.
z tego co kumple mowili to normalnie jest w regulaminie jak jestes wyznaczony w rozkazie dowscy na sluzbe i zdarzaja im sie takie kontrole.


@Tigermass: Skoro jest w regulaminie to nie ma mowy o partyzantce. Zle sie zrozumielismy.
Ja piszac partyzantka mialem na mysli ze ni z dupy ni z pietruchy 40h przed robota ktos Cie kontroluje. A tu sie okazuje ze ma do tego prawo wie o partyzantce nie ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mt1t29r2

@F2f9TkqT5b to podstawy bez dodatkow, stazowych, stanowiskowych itd . To fake news, zmanipulowane info.


@Mikrosoft: przez takie głupoty powinny być albo podawane roczne zarobki albo uśrednione miesięczne(czyli całkowite roczne zarobki/12)
i to nie tylko w wojsku ale w każdym z zawodów w których rok ma >12 miesięcy, występują dodatki itd
przez takie głupoty powinny być albo podawane roczne zarobki albo uśrednione miesięczne(czyli całkowite roczne zarobki/12)

i to nie tylko w wojsku ale w każdym z zawodów w których rok ma >12 miesięcy, występują dodatki itd


@Kic3k: Tez tak myslalem ale lap sytuacje w ktorych sie to nie sprawdzi:

1-zolnierz. W rocznych zarobkach nie bedziesz mial tego ze ma mieszkanie za free. Normalnie by te rate musial placic ktora by z zarobkow
jak wojska nie było na granicy, co ty wygadujesz?


@Ross71: Poczytaj (najlepiej ze zrozumieniem) caly watek.

Zapytam (tak upraszcajac) co robila policja (i w sumie wot) na granicy?

Policja jest od ochrony granic?

Wojsko bylo a i owszem. Tylko czy w liczbie wystarajacej czy raczej w licbie tych "kotow" co nie mieli nic do powiedzenia. A reszta miala wywalone. Wiec braki zastapiono policja i wot-em.
Zapraszamy, ludzi brakuje


@loczyn: Jak wszedzie.

Z wojska zrezygnowalem juz dawno temu pomimo usilnych namowien zebym zostal. Nie namowisz mnie. Nie masz argumentow. Tamci mieli duzo lepsze i nie dali rady.

Ja jednak wole cos w zyciu robic.

Wole sam na swoje zapracowac niz zawdzieczac cos komus.

A ze jestem w stanie to zrobic to olalem wojsko.

Ale dziekuje za zaproszenie.

I to nawet z podwozka?

Wyslac po pana żandarmów?


Nie
@bylo_sobie_zycie: z tymi dodatkami to bym nie przesadzał. Pracowałem tam 4 lata i jedynie co widziałem z dodatku to te mieszkaniowe, reszta dla szarego szeregowca nie jest dostępna xD się nasłuchasz więcej niż to warte, dobrze że #!$%@?łem stamtąd l.
niektórym broni stan zdrowia.


@MostlyRenegade: jak stan zdrowia może bronić rzekomo nic nie robić? XD

Nie bronię żołnierzom zarabiać godziwie, ale jeśli szeregowiec zarabia więcej niż nauczyciel, lekarz lub naukowiec, a więc ludzie wykształceni, którzy poświęcili swoje najlepsze lata na mozolne zdobywanie wiedzy, to mamy bardzo poważny problem.


To nie jest problem z pensjami żołnierzy, tylko problem z pensjami tych zawodów.

Na zawodowego szeregowego i tak chce iść za mało osób