Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zolnierzzezmechu: o widzisz, wiedziałem że coś tam pozmieniali. Ale o ile kojarzę - osoby które zapisały się na starych zasadach wciąż będą mogły sobie przejść po tych 15 latach. A kojarzysz temat zaliczania studiów do lat wysługi w wojsku?
  • Odpowiedz
@gorzki99: no ja mieszkam w trepowskim miasteczku i tak 38 na 40 znajomych wlasnie tam pracuje, ja tez tam bylem(na szkolce i cwiczeniach, ale to chyba nie to co chce robic).
Mieszkanie to mu sie udalo, bo o to tak latwo nie jest, u mnie znajomi od 4 lat sie proszą, ale fakt to chyba najwiekszy przywilej. Teraz musisz sobie odpowiedziec czy jest to warte ¯\_(ツ)_/¯
No glownie na tym
  • Odpowiedz
powiedz co ludziom co od sierpnia 2021 do dziś mają odhaczone ponad 250 dób na granicy. Z wojska.


@zolnierzzezmechu: Miras ta sama sytuacja co wszedzie.
Powiedz gornikom ze zarabiaja 10k. (tak zarbiaja nadsztygarzy itp a to jest ulamek calosci)
Powiedz to lekarzom co niby zarabiajaj grosze (pewno tacy tez sie znajda)
Powiedz to wstaw dowolne, znajdz garstke i uzyj
  • Odpowiedz
ale fakt to chyba najwiekszy przywilej. Teraz musisz sobie odpowiedziec czy jest to warte ¯_(ツ)_/¯


@Tigermass: Warte tego:

No glownie na tym polega praca wojska jak nic sie nie dzieje, jednostki remontowe jesxcze gdzies tam wysla, zeby zrobili chodniki czy ulice, zmechow wysla na poligony, a cala reszta
  • Odpowiedz
@mt1t29r2: kolega pracował w wojsku jako żołnierz, podstawa słaba, ale za to dodatków ... Często jeździł po różnych jednostkach w PL, i jak zaczęli wymagać, aby zaległy urlop brać w określonym czasie ( tzn do końca roku ) to kończył roczną pracę na początku listopada - 40 dni urlopu i.t.p. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to przecież to nie jest informacja o zarobkach, tylko o ich części. Czyli to samo co robią nauczyciele do mediów rzucając tylko tabelkę z ustawy, która nie przedstawia informacji ile zarabiają


@stan-tookie-1: Dokladnie. Jednya z lepszych informacji o zarobkach jest PIT. Ale nienajlepsza.
Mieszkanie z przydzialu, coraz wieksze z kazdym nastepnym dzieckiem, nie jest tam ujete. A to jednak horendalny wydatek
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@mt1t29r2: te wszystkie zarobki w państwówce zawsze mnie bawią, bo nikt nie mówi o innych dodatkach i premiach, czyli 13 wypłata, dodatek mieszkaniowy w przypadku wojska, albo dodatek za służbę w terenie przy policji. Nikt bulwa. O tym nie wspomina, a czy kurier ma premię za pracę w terenie?
Premie świąteczne osobiście w polskiej firmie nigdy czegoś takiego nie dostałem
  • Odpowiedz
@gorzki99: tylko piszesz o samych przywilejach. Wedlug mnie to nie jest takie czarno-biale. Masz swoja stawke i koniec, nie zarobisz wiecej, bo nadgodziny tylko do odbioru, a nie platne. Masz plany na popoludnie? Sorry, nie wyjdziesz o 15 tylko wskakujesz na warte, bo ktos sie rozchorowal i cyk do 9 rana kolejnego dnia siedzisz. Sobota i grill? No nie, bo w poniedziałek sluzba, a jest dużo życzliwych, ktorzy Cie podkabluja.
  • Odpowiedz
zapraszam miernoty co się 10 razy na drążku nie podciagną, a po 200 metrach biegu mają zawał serca. Skoro tak dobrze to czemu nie ma tabunów chętnych?!
  • Odpowiedz
@Tigermass: Ne bede cytowal calosci bo za duzo zajmie. Odnosze sie do calego komentarza zaczetego od:

tylko piszesz o samych przywilejach. Wedlug mnie to nie jest takie czarno-biale.


A Ty myslisz ze gdzie indziej tak nie ma? Za przeproszeniem "z konia
  • Odpowiedz