Wpis z mikrobloga

@mac4333: chyba źle postawiłem interpunkcję, albo chaotycznie napisałem, żeby hdd zostawił jako magazyn i czasami zdefragmentował.


@ECMAlover: współćześnie i tak się nie robi defragmetacji bo to bez sensu ze względu na pojemność dysków i już same filesystemy mają w sobie mechanizmy zapobiegania fragmentacji danych. Więc soory ale co ty za kocopoły piszesz? xD
@ECMAlover

@mac4333

Mam to samo z moim lenovo na win8, dysk zwykly. Komputer jest mega zamulony pewnie z powodu dysku, bo caly czas pracuje, a nic na nim nie robie poza przegladaniem netu. Obie partycje nie sa zapelnione calkiem zapelnione. Systemowy defragmentator pokazuje, ze wszystko jest ok, ze nie trzeba nic defragmentowac. Powinienem zainstalowa jakis inny program do defragmentacji?


@woojt: #!$%@? ziomki, defragmentowanei dysków miało sens w czasach win95. Obecnie się
@100-TVarzyGrzybiarzy: poza tym co już napisali to warto trzymać instrukcje obsługi sprzętów, nawet jak "się znamy", bo jakiś jeden kruczek jest, którego np nikt inny nie stosuje i potem jest zonk

Nigdy nie widziałem ikonki dysku świecącej na czerwono

Sprawdź jakimś crystal disk info status dysku, jest szansa, że dysk w samodiagnozie wykrył jakiś problem. Pamiętaj - dyski SSD padają nagle, odzyskiwanie danych jest zdecydowanie trudniejsze = droższe niż w talerzowych.
@100-TVarzyGrzybiarzy

w @ECMAlover

@mamswojewady: @Jarzyna: a wiecie moze czy da rade cos zrobic, bez usuwania danych, zeby przywrocic mu poprzednia sprawnosc? ssd 1tb, troche za drogo na wymiane na nowy a sadzilem, ze wiecej niz rok wytrzyma.. w poprzednim z 10lat mialem jeden i ten sam dysk.


No słuchaj, Pegasus potrzebuje jednak trochę więcej pamięci żeby móc szybko przeskanować twój kąkuter.
Kiedyś go nie było więc i dysk lepiej działał.
to Ty sobie drogi kolego optymalizuj swoje dyski ssd, ale nie polecaj tego innym( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ssd nie potrzebuje żadnych tego typu zabiegów.


@mac4333: ale bzdury #!$%@? XD optymalizacja dysku SSD w Windowsie to po prostu uruchomienie na nim funkcji TRIM, która w żaden sposób dysku nie uszkadza, wręcz przeciwnie. TRIM zapobiega spadkowi wydajności dysku przy jego zapełnieniu, a także przedłuża jego żywotność. Zostawienie optymalizacji dysku
Defrsgmentacja jest domyślnie włączona w Windowsie (co tydzień skan) i nalezy ti bezwzględnie wyłączyć

@mac4333: Windows rozróżnia SSD od HDD i nie defragmentuje SSD, nie trzeba nic wyłączać. Należy bezwzględnie douczyć się przed pouczaniem innych.


@zarowka12: Jest jedna sytuacja gdy SSD będzie zamęczane defragmentacją. Jak się podłączy SSD albo kartę pamięci przejściówką SATA > IDE, wtedy nawet Windows 10 nie rozpoznaje takiego dysku jako SSD. Ale to dotyczy raczej wiekowego