Wpis z mikrobloga

Defrsgmentacja jest domyślnie włączona w Windowsie (co tydzień skan) i nalezy ti bezwzględnie wyłączyć, bo jedyny "zysk" to szybsze zużycie dysku


@mac4333: widzę, że "ekspert" poprawia "eksperta". Od bodajże któregoś patcha Windowsa 7 domyślne jest trimowanie SSD, które poprawia działanie SSD. Może nie ma aż takiego przyrostu wydajności jak w przypadku defragmentacji HDD, ale i tak zawsze coś.

To, że tool ma w nazwie "Defragmentacja" nie znaczy, że tylko defragmentuje xD
@100-TVarzyGrzybiarzy: jak masz dysk SSD to padł pewnie, ja kiedys wymieniałem w nowym HP z Salonu. Znaczy serwis wymieniał mi ale ciezko oglnie zdiagnozowac panięte SSD bez doswiadczenia. Musiałem im kartkę w kartonie zostawic czemu uwazam ze walą w #!$%@? to mi przy okazji MB wymienili ( ͡° ͜ʖ ͡°) złożyli se pewnie drugi komp z tych czesc
Defrsgmentacja jest domyślnie włączona w Windowsie (co tydzień skan) i nalezy ti bezwzględnie wyłączyć, bo jedyny "zysk" to szybsze zużycie dysku

to Ty sobie drogi kolego optymalizuj swoje dyski ssd, ale nie polecaj tego innym( ͡° ͜ʖ ͡°)

ssd nie potrzebuje żadnych tego typu zabiegów.


Eksperci od dysków SSD i defragmentacji co o TRIM'ie nigdy nie przeczytali xD.
@mamswojewady: @Jarzyna: @mac4333: @ECMAlover: @we_typie_wyjc: @piotrek2555: @Kryspin013: @FoxX21: Mam dysk ssd jak pisałem wczesniej. Ktos inny powiedzial, ze mam hdd, ale to byly tylko jego domysly. Pobralem program crystal disc info i jest napisane, ze sprawnosc w 100%. Spróbuję usunąć wszystkie programy z dysku C jak pisaliscie. Czy ten program zle pokazuje i jednak cos z dyskiem? Jednak ma prawie 2lata, sadzilem, ze mniej.
Pobierz 100-TVarzyGrzybiarzy - @mamswojewady: @Jarzyna: @mac4333: @ECMAlover: @wetypiewyjc: @...
źródło: comment_1666934716GbtrbT9I6MzEBDXyLonX4q.jpg
@100-TVarzyGrzybiarzy: wygląda w porządku - suma odczytów/zapisów nie jest jakaś ogromna, podobnie z czasem pracy. ile GB masz łącznie wolnego na całym dysku? Ogólnie w SSD jest taka zasada, że jak jego zapełnienie jest powyżej 80% to może sporo zwolnić. jak nie masz tyle zapchanego całego dysku to szukałbym raczej problemów w windowsie i jego wolnym uruchamianiu