Wpis z mikrobloga

takie coś znalazłem, 8 sekund w google, nie lepiej Ci było poszukać po prostu?


@posepny1: Gdzie w tym linku jest podana informacja na co kredytobiorcy wydają zaoszczędzone pieniądze? jest tu tylko info o tym ile wzięło, jaki mają BIK itd. a nie czy nadpłacają kredyt czy nie
@KakaowyTaboret: widze ze bardzo wierzysz w nasze spoleczenstwo. Nie twierdze ze czesc tak nie zrobi ale biorac pod uwage ile osob wzielo kredyt na max kwote ktora mogli dostac to ja raczej jestem za opcja ze w wielu przypadkach poszlo na "lody w mielnie" albo na "obiad na krupowkach".
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KakaowyTaboret: to co powiesz o osobach które wzięły 2 a nawet 3 hipoteki naraz? Bo takich osób nie jest mało. Sam znam przypadek że osoba zarabiająca 5 tys która wziela kredyt z rata 2k na miesiąc a po podwyżkach stop już ma ponad 4k do spłacenia, wg mnie to jest max co taka osoba może spłacać. A takich przypadków jest wiele z tego co się orientowałem ale nie mam tego popartego
o co powiesz o osobach które wzięły 2 a nawet 3 hipoteki naraz?


@posepny1:

jak brały kredyt w 2020 roku mogą nadal sprzedać ze sporą przebitką. Nie mało czyli ile? 10, 20% kredytobioców?

Sam znam przypadek że osoba zarabiająca 5 tys która wziela kredyt z rata 2k na miesiąc a po podwyżkach stop już ma ponad 4k do spłacenia, wg mnie to jest max co taka osoba może spłacać


@posepny1:
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KakaowyTaboret: dobra stary bo widzę że epopeja się z tego robi, sam przyznaj że gdyby nie wakacje to już by były wyprzedaże jakiegoś % mieszkań branych w okresie rok/dwa lata do tyłu a decyzja rządu tylko wydłużyła ten czas. A biorąc pod uwagę że u deweloperów też zastój to w przyszłym roku zacznie się na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Chyba że znowu pojawi się jakaś kiełbasa wyborcza ale narazie się
dobra stary bo widzę że epopeja się z tego robi, sam przyznaj że gdyby nie wakacje


@posepny1:

… Gdyby nie słupek gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił byłaby rzecz wielka
„Gdyby" to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała fiuta to by była ojcem

okresie rok/dwa lata do tyłu a decyzja rządu tylko wydłużyła ten czas.


@posepny1:

wraz ze wzrostem inflacji to ten wzrost powinien być coraz mniej odczuwalny IMHO.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KakaowyTaboret: sam wyznaje zasadę że gdybanie nie ma sensu ale wakacje uratowały dupkę tysiącom osób/rodzin i to jest fakt.
Ja nic nie przewiduje, wyprzedaże w sensie że dużo osób poważnie zastanowi się nad sprzedażą mieszkania jak wylicza ile ich to pochłania pieniędzy. Żadnych znaczących spadków się nie spodziewam szczególnie w dużych miastach, wystarczy że już zaczynają być skłonni do negocjacji bo jeszcze x tygodni/miesięcy temu cena ofertowa od dewelopera mogła być