Wpis z mikrobloga

Archeolodzy morscy z Vrak – Muzeum Wraków, odnaleźli wrak szwedzkiego okrętu Äpplet (Jabłko). Jednostka została zwodowana w 1629 roku i została zbudowany przez tego samego szkutnika, który zaledwie rok wcześniej zbudował słynny galeon Vasa. Eksperci w ramach programu badawczego „The Forgotten Fleet” mogą teraz potwierdzić, że odkryta jednostka jest w rzeczywistości galeonem Jabłko – czyli siostrzanym okrętem galeonu Vasa.

Link do znaleziska - Odnaleziono siostrzany okręt słynnego galeonu Vasa

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - #historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ. Ewentualnie możesz postawić mi TUTAJ kawę ;)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #europa #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #marynarkawojenna #szwecja #okrety #morze #wojsko #militaria
sropo - Archeolodzy morscy z Vrak – Muzeum Wraków, odnaleźli wrak szwedzkiego okrętu ...

źródło: comment_16666927406biaFBygKv2Op1jOSqf0MD.jpg

Pobierz
  • 38