Wpis z mikrobloga

Od kilku lat niezbyt skutecznie uczę się programowania. Próbowałem wielu języków, zaczynałem od C++, ogarnąłem podstawy, jednak nie ruszałem obiektówki. Pisanie konsolowych aplikacji bardzo szybko mnie znudziło i miałem ochotę robić coś co faktycznie da fajny efekt i inni będą mogli go podziwiać, dlatego zainteresowałem się HTML + CSS, a następnie lekkie podstawy JS'a. Później w technikum przyszedł PHP więc postanowiłem, że skoro już mam go w szkole i jakieś podstawy znam to spróbuję się czegoś też sam douczyć, niestety skończyło się tak jak wszystko inne, ale spodobał mi się backend sam w sobie i przeniosłem się na Pythona, nawet jakieś podstawy Django liznąłem, niestety w pewnym momencie coś mnie przystawiło i też to porzuciłem. Na sam koniec miałem jakiś epizod z gamedevem w unity i c#, który poniekąd trwa do dzisiaj. W wolnym czasie razem z kolegą piszemy prostą platformówke, w sensie, że on jest grafikiem i robi grafiki a ja staram się to wszystko łączyć i programować. Niestety, nie jest to poziom, który mnie zadowala a przyszłości z gamedevem raczej też nie chcę wiązać. Dlatego postanowiłem, że wreszcie nadszedł czas, żeby się solidnie za coś zabrać i wreszcie faktycznie się czegoś nauczyć i w przyszłości zdobyć pracę. Wybrałem Javę, ze względu na ogromny rynek pracy. Dlatego od jutra na tag #javachallenge będe wrzucał moje krótkie podsumowania nauki z krótki okresów (myślę, że co najmniej raz na 3/4 dni, zobaczymy jak czas pokaże), żeby śledzić swoje postępy i przede wszystkim motywować samego siebie. Mam nadzieję, że progres będzie naprawdę widoczny. Myślę, że na początku pójdzie szybciej ze względu na to, że jakieś tam podstawy w różnych językach już znam, a tak gdzieś przy obiektach zaczną się schodzi. Liczę na to, że faktycznie uda mi się czegoś nauczyć i zdobyć pracę. Na koniec jeszcze chciałbym zaznaczyć, że do tego zainspirował mnie użytkownik, który prowadził kiedyś tag #109dni ale z tego co widziałem to mu się nie udało skończyć celu. Mam nadzieję, że nie podziele jego losu
#java #programowanie #rozwojosobisty #oswiadczenie #programista15k #programista25k #challenge
  • 16
@nerfipro174: Może trochę off-top, ale w pracy z kodem nadawanie struktury jest bardzo ważne. Klasyczne podejście "Dziel i zwyciężaj" (nawiasem mówiąc nie wiem dlaczego po polsku ktoś postanowił nadać temu nazwę inną niż rzymskie Dziel i rządź ¯\_(ツ)_/¯ ) zakłada dzielenie problemu na podproblemy i rozwiązywanie tych problemów jeden po drugim, aby na końcu z połączenia tych małych rozwiązań otrzymać całościowe rozwiązanie.

Dlaczego o tym wspominam? Napisałeś post, który jest ścianą
PaaD - @nerfipro174: Może trochę off-top, ale w pracy z kodem nadawanie struktury jes...

źródło: comment_1666686694LkKtNaVYQjYXxz7STr24Rn.gif

Pobierz
@PaaD Masz rację, nawet sam po opublikowaniu tego wpisu chciałem go edytować, żeby troche to poprawić, ale już się nie dało ( ͡° ʖ̯ ͡°). Postaram się za to, aby następne były czytelniejsze
@nerfipro174: @Drzewiasty_Deku_Link: Nie wiem, jak czytam takie wypowiedzi to mam wrażenie, że ludzie nie ogarniają, że język na start nie ma znaczenia i powinno się ogarnąć ważniejsze sprawy jeśli chce się być dobrym programistą. Np. to
https://www.youtube.com/playlist?list=PLUl4u3cNGP63EdVPNLG3ToM6LaEUuStEY
+ zadanka na stronkach typu codeforces/spoj/codefights/hackerrank
+ książki typu "czysty kod" (najlepiej jak się ma jakiś większy projekt napisany, żeby móc to wcielać w życie, a nie czytać na sucho)
+ potem też