Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
Pewien ukraiński snajper nie wiedział, że nie można ładować podkalibrowych pocisków przeciwpancernych M902 SLAP i M962 SLAP-T do karabinów wyborowych M107 Barrett.

I przez to jego karabin skończył tak

#ukraina #donbaswar #wojna #bron #militaria #militaryboners #gruparatowaniapoziomu #koteczkizprzypadku
piotr-zbies - Pewien ukraiński snajper nie wiedział, że nie można ładować podkalibrow...

źródło: comment_1666608855bxFTT54WldjHNH7WoKMibG.jpg

Pobierz
  • 20
@czarny_i_zly: Bardzo możliwe, ale zauważ że w przypadku zablokowania przewodu lufy (tzw. squib load) to zazwyczaj lufa zostaje rozerwana bo mechanizmy powinny wciąż utrzymać zamek w pozycji zamkniętej. Jednakże automatyka M82 jest oparta na odrzucie lufy więc zamek mógł się odryglować. Z drugiej strony SLAP generuje dużo wyższe ciśnienia w komorze niż amunicja nominalna, a ogólnie broń bardzo tego nie lubi - ogólnie podczas elaboracji amunicji bardzo uczulają by właśnie nie
@sentoxo: Tak, masz rację, oczywiście chodziło mi o pocisk.
@GlodnyJestem: Cała ta historia jest grubymi nićmi szyta jeśli chodzi o przyczyny, raczej wada materiałowa gwintu, być może problem metalurgiczny. Oni tam się rozpisywali nad błyskiem na filmie, rozwodzili się, że w innych strzałach nie było widać, a akurat w tym ostatnim. Przy każdym był błysk, ale w tym jednym akurat klatka kamery zgrała się z wystrzałem. Robili jakiś eksperyment ze
@czarny_i_zly:

Nie oglądałeś uważnie filmu. Problemem była amunicja nieznanego pochodzenia i brak specjalnego karabinu. W dodatku trafiały się sztuki które miały bardzo dużo za duży ładunek prochowy.

Demoranch też kiedyś miał wypadek z amunicja którą elaborował jego ojciec.
@piotr-zbies: I tak niech się cieszy, że miał broń automatyczną niż np. jednostrzałową, bo część energii przejęły mechanizmy. Bo inaczej by skończył jak koleś od Kentucky Ballistics jeśli nie gorzej.


@RM_PL: Pamietam tamta historie, tylko ze tam zawinił chyba dostawca amunicji, zwłaszcza ze później zrobił kilka prób i nie było mu tak łatwo powtórzyć tej sytuacji. Niemniej jednak gdyby nie jego ojciec to gościu by się zwyczajnie wykrawil i zgon.
@Cobesh: Przecież opublikował film, gdzie testował amunicję z tego samego źrodła, co wcześniejsza i nic nie wybuchło. To była fabryczna amunicja, nie żadna elaborka. Drugi karabin eksplodował, gdy załadował specjalnie spreparowany przez jego widza nabój z ciśnieniem niemal dwukrotnie wyższym, niż dopuszczalne.
Analizując jego publikacje, wypowiedzi, próbę powtórzenia testu i cały ten hype, dodatkowo czytając komentarze na reddit ludzi, którzy zęby zjedli na strzelaniu z .50 BMG, jestem niemal pewien, że
@RM_PL: co ja kiedys #!$%@? uczac sie samodzielnie elaboracji: źle ustawiłem matrycę i tak zacisnalem pociski 9mm, że amunicja wygladala jak 7.62 tokarev. nie mogłem tego rozcalic wiec powiedziałem sobie "#!$%@? tam, musi tak zostać" i zabralem to gówno na strzelnice. Na szczęście prochu bylo niedużo, chyba tylko 4gr, wiec cezetka to jakos wytrzymała. Tak, wiem, debilizm do kwadratu. Nie potrafię wytłumaczyć, jakim cudem wtedy nie widziałem żadnego problemu ¯\_(ツ)_/¯
@Morswinnik: Na to trzeba patrzeć tak: podziękuj komuś, np. inżynierom CZ że pistolet nie zmienił się w prowizoryczną bombę rurową oraz od tamtego momentu na pewno już nie zapomnisz o sprawdzaniu osadzenia pocisku ;)