Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że potrzebuję pomocy specjalisty odkąd skończyłem 10 rok życia, teraz mam ponad 20. Chciałbym wybrać się do psychiatry. Jednak bardzo boję się tej wizyty, bo nie mogę sobie wyobrazić jak mogłaby taka wizyta wyglądać. Mam wrażenie, że nie potrafiłbym przekazać tego co mam na myśli i ze strachu przed wyśmianiem miałbym problem przed otworzeniem się.
Czy ktoś mógłby opisać ze swojego doświadczenia jak wygląda taka wizyta? Jak wybrać odpowiedniego psychiatre? Szukać w google psychiatra+miasto? Czy leki w jakiś sposób pomogą na ciągły lęk? Mam odłożone troche kasy lepiej prywatnie czy nfz?

#psycholog #psychiatra #psychoterapia #depresja
  • 10
@Dziurawybemben na pewno zapisz sobie na kartce odpowiedź na pytania w stylu : dlaczego Pan/Pani zdecydowała się pojawić u psychiatry? Co Pani/Panu doskwiera/przeszkadza?

To będą podstawowe pytania, a poza tym to już lekarz sam będzie pytał a Ty będziesz odpowiadał na pytania. Stres będzie, ale to normalne. Psychiatra wie że do niego przychodzą różni ludzie, często z lekami i fobiami więc będzie tworzył atmosferę raczej przyjazna. Choć na problemy to polecałabym nie
@Sadomason
@Leevvir

Problem u nas jest taki że nikt nie robi testów psychologicznych/ osobowości przed pójściem do psychiatry więc ten psychiatra zadaje maksymalnie dużo pytań i z otrzymanych wiadomości wróży czy to leki/fobie czy depresja. Potem przepisują SSRI i na następnej wizycie pytam o to jak się pacjent czuje. I w zależności od tego co pacjent powie to zmieniają na inny SSRI lub SNRI. A może być tak, że pacjent nie potrzebuje
@Leevvir: Nie wiadomo czy dobrze zrobią, te ich diagnozy to własne widzimisię, byłem u 4 psychiatrów i każdy dawał inną. Leki też wybierane losowo bez ładu i składu. Oczywiście żaden zupełnie nie działał. Beznadziejni "specjaliści".