Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem, czemu ludzie zakładam bogatsi, bo auto to teraz rarytas.
Kupują suvy, nie dość, że nie ma gdzie parkować dosłownie wszędzie, to mam wrażenie, ze 80% miasta to same suvy a w środku jeździ mały facet albo drobna kobieta do pracy.
Nie przyjmuję argumentu, że trzeba dużo miejsca, sam jeżdżę starym vw polo klasy b aka pudełko, miejsca tam tyle, że jestem w stanie na miesiąc zakupów zrobić, do tego mieszczą się cztery dorosłe osoby, a autko jest malutkie.

Jaki jest sens suvów?, jeżeli jeździsz po mieście, jaki to ma sens, ani to ekologiczne, ani ekonomiczne, ani nie pomaga, zajmuje w #!$%@?ę miejsca przez co i tak miejsc parkingowych jest jeszcze mniej.
Mam wrażenie, że wcześniej, ludzie wybierali suva tylko jeżeli serio go potrzebowali, do lasu, w górki, jak mieszkali na wsi. Na moim osiedlu to jest po prostu suooza i jedno auto zajmuje relatywnie 1.5 miejsca parkingowego, to jest bez sensu.

#motoryzacja #samochody #polska #polskiedrogi #niepopularnaopinia
Pawci0o - Nie rozumiem, czemu ludzie zakładam bogatsi, bo auto to teraz rarytas.
Kup...

źródło: comment_1666550738q6RelzFP5BnAe6zgcPqOJG.jpg

Pobierz
  • 34
@Pawci0o:

Jaki jest sens suvów?, jeżeli jeździsz po mieście, jaki to ma sens, ani to ekologiczne, ani ekonomiczne, ani nie pomaga, zajmuje w #!$%@?ę miejsca przez co i tak miejsc parkingowych jest jeszcze mniej.


Nie dla każdego kto kupuje samochód najważniejszy jest aspekt ekonomiczny czy ekologiczny - niektórym po prostu się suvy podobają więc kupują.
@Pawci0o: w większości SUVy tylko wyglądają na większe, bo są wyższe, ale inne wymiary maja praktycznie identyczne jak klasyczne odpowiedniki.

Ale poza wygodniejszym wsiadaniem zalet IMO brak. Po prostu teraz ciężko kupić nie-suva, zajrzyj do salonu citroena chociażby.
żeby to chociaż był sensowny argument, większość combi ma większe bagażniki i więcej miejsca w środku niż przeciętny suv


@Kouros: combi wyglądają jak gówno ¯\_(ツ)_/¯
@Pawci0o: Wszystko co napisałeś nie jest zgodne z prawdą. Zacznij weryfikować każdy zarzut to zobaczysz, że wymiary są prawie te same co wersje kombi z danego segmentu i że wcale nie palą wiele więcej jak kiedyś i jak ci się może wydawać.

Za oferują większy komfort wsiadania, widoczności i wybierania nierówności
@Pawci0o: Najlepszy argument wyżej siedzisz i cię nie oślepiają. Nie wiem z skąd oni to czerpią ale w autobusie jakoś wyżej siedzę i takie ducato z pod górki dalej mnie oślepia. Ogólnie moim zdaniem posiadania suva to takie disco polo na kołach czyli bez guście. Nie widzę nic specjalnego w suvach, a jeździłem trochę nimi. Szczególnie mnie rozwala jak niektórzy nie umieją parkować tymi suvami. Osobiście do miasta wolę jechać malutkim
@Pawci0o: Też mnie to zastanawiało. Aż przeczytałem jakiś artukuł/wywiad, że młodzi się nie interesują motoryzacją i zasadniczo nie maja potrzeby posiadania samochodu. Ale producenci się tym faktem nie martwią bo i tak kupią, tylko później, jak się pojawi dziecko. I wtedy wjedzie suv. Bo więcej miejsca na wózek, bo bezpieczniejszy dla kaszojada. Takie tam.
Ja zasadniczo suvami gardzę, ale ja to jestem #!$%@? motoryzacyjnie i chyba po prostu nie potrafię kupić
@rafti77: Jak miałem potrzebę kupić samochód w którym wygodnie pojedzie 5 do 7 dorosłych to kupiłem Espace IV. Tylko oczywiście nie dieselka jak normalny człowiek. Nie - oczywiście wjechał Espacito 3,5 V6 z silnikiem od Nissana i gównianą plastelinową skrzynia AISIN.
@Pawci0o: okolice roku 2018 ludzie NAGLE ogarnęli, że MUSZĄ mieć auto które jest bardziej terenowe od zwykłego hatchbacka/sedana bo oni przecież będą tak dużo jeździć poza miastem po leśnych drogach ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) nie pamiętam dokładnych statystyk ale w ciągu 10 lat sprzedaż SUV i Crossover wzrosła kilkukrotnie, tak nagle ludziom się