Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem, czemu ludzie zakładam bogatsi, bo auto to teraz rarytas.
Kupują suvy, nie dość, że nie ma gdzie parkować dosłownie wszędzie, to mam wrażenie, ze 80% miasta to same suvy a w środku jeździ mały facet albo drobna kobieta do pracy.
Nie przyjmuję argumentu, że trzeba dużo miejsca, sam jeżdżę starym vw polo klasy b aka pudełko, miejsca tam tyle, że jestem w stanie na miesiąc zakupów zrobić, do tego mieszczą się cztery dorosłe osoby, a autko jest malutkie.

Jaki jest sens suvów?, jeżeli jeździsz po mieście, jaki to ma sens, ani to ekologiczne, ani ekonomiczne, ani nie pomaga, zajmuje w #!$%@?ę miejsca przez co i tak miejsc parkingowych jest jeszcze mniej.
Mam wrażenie, że wcześniej, ludzie wybierali suva tylko jeżeli serio go potrzebowali, do lasu, w górki, jak mieszkali na wsi. Na moim osiedlu to jest po prostu suooza i jedno auto zajmuje relatywnie 1.5 miejsca parkingowego, to jest bez sensu.

#motoryzacja #samochody #polska #polskiedrogi #niepopularnaopinia
Pawci0o - Nie rozumiem, czemu ludzie zakładam bogatsi, bo auto to teraz rarytas.
Kup...

źródło: comment_1666550738q6RelzFP5BnAe6zgcPqOJG.jpg

Pobierz
  • 34
@Pawci0o: kupują bo mogą xD. Mamy nadal mentalność wschodnią i musimy samochodem podkreślać swój status majątkowy. Auto ma być duże, wysokie, kapać agresją, tak by każdy z lewego pasa #!$%@?ł ( ͡° ͜ʖ ͡°). W dodatku, jeżeli mówimy o typowych żonkach bogoli, to takie auto jest dla nich psychicznie bezpieczniejsze, bo przecież takie duże jest.
@Pawci0o: Ja kupiłem bo wygodne. Mam xc60 t8. Parkuje pod domem. Zrobiłem przez 4 lata 100k km. Super system audio, jazda to czysta przyjemność . Nie lubię wsiadać nisko do auta, wole wysoko. Spalanie niskie bo to hybryda a ładujemy przeważnie panelami. Z ostatnich 3500km mam średnio 2.8 litra na 100. Żona tez lubi nim jeździć. A teraz jeszcze jak rozwożę towar to pakuje dużo do bagażnika ze złożonymi siedzeniami. Dużo
@Karo92: więcej miejsca? Czy ty jeździłeś kombi klasą C i suvie odpowiadającym klasie D? Żaden z suvów w których siedziałem nie ma więcej miejsca na tylnej kanapie i bagaźniku co w miejskim kombi. A co dopiero w kombi z klasy D.

@Pawci0o: z tymi miejskimi crossoverami jest taki problem, że już nie da się kupić zwykłego samochodu klasy B. Yulko wszystkie to mini suvy za 70k+
@modzelem:
no xc jest sporym samochodem. ale nie jest az tak duzo wiekszy od swojego odpowiednika kombi czyli V90
oba to bydlaki po prawe 5m
jakby jeszcze OP mial na mysli takie suv jak chevy suburban co ma 5,7m dlugosci i faktycznie zajmuje te 1,5x wiecej co 4m opel corsa.
ale jak znam zycie to pewnie mu chodzi o jakies kie sportage albo ranulty captur co sa nawet mniejsze jak nowa