Wpis z mikrobloga

#wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski

Blast from the past, czyli taka ciekawostka co twierdziłem 19 lutego tego roku. Na 5 dni przed agresją rosyjską na Ukrainę:
Oczywiście w wielu sprawach się myliłem ale możecie zobaczyć już historyczną mapkę. Do tego zidentyfikowałem 130 bgB zaś komunikat sztabu generalnego Ukrainy z marca 2022 roku mówi że w agresji brało udział 117 bGB.
Miło że Rosjanie walczą 20x gorzej niż myślałem a Ukraińcy 10x lepiej.
wolskiowojnie - #wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski 

Blast from the pas...

źródło: comment_1666531233odfYQliuIXSb7FaIEG3AXR.jpg

Pobierz
  • 49
@waro: miałem jeden moment zwątpienia w Ukraińców (to słynne początek końca) i uznałem że ruscy wyizolują Kijów i zmuszą UA do jakiejś formy kapitulacji po blokowaniu miasta ALE po dwóch dniach wydarzył się Iwanków i jak zobaczyłem co tam 72BZ odwaliła to stwierdziłem że chyba kurcze to nie tak bo jak RUS nie są w stanie zabezpieczyć głównej miejscowości na osi natarcia to znaczy że tam nic nie jest tak jak
@wolskiowojnie: to teraz chyba najciekawszym i najważniejszym pytaniem jest jak wygląda perspektywa i scenariusze na zakończenie tego konfliktu. Niewątpliwie już się do tego odnosiłeś, jesteś może w stanie wskazać gdzie lub w skrócie opisać jak to widzisz? Na tyle na ile to ma znaczenie, ja widzę to mniej więcej tak:

- A) pozostanie przy wieloletnim konwencjonalnym konflikcie, okopanie Rosji w najłatwiejszych do obrony terenach wschodniej Ukrainy, podobnie na Krymie (mniej więcej
@wolskiowojnie:

Korzystając z okazji mam pytanie, odnośnie Twojej niezależności którą tak epatujesz. Jak możliwe jest bycie niezależnym ekspertem, który obiektywnie patrzy na zakupy polskiej armii ostatnimi czasy, gdy regularnie piszesz do czasopism pośrednio lub bezpośrednio powiązanych z MON? Dlaczego również w swoich analizach nie bierzesz kompletnie pod uwagę , lub co najmniej sprowadzasz to na drugi plan kwestii ile to będzie kosztować, a skupiasz sie głównie na przydatności tych zakupów pod