Wpis z mikrobloga

#wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski

Blast from the past, czyli taka ciekawostka co twierdziłem 19 lutego tego roku. Na 5 dni przed agresją rosyjską na Ukrainę:
Oczywiście w wielu sprawach się myliłem ale możecie zobaczyć już historyczną mapkę. Do tego zidentyfikowałem 130 bgB zaś komunikat sztabu generalnego Ukrainy z marca 2022 roku mówi że w agresji brało udział 117 bGB.
Miło że Rosjanie walczą 20x gorzej niż myślałem a Ukraińcy 10x lepiej.
wolskiowojnie - #wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski 

Blast from the pas...

źródło: comment_1666531233odfYQliuIXSb7FaIEG3AXR.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@pan_demonium: no w końcu któryś zauważył! Tak, - udało mi się w miarę ocenić pierwszy rzut ale do końca nie wierzyłem że zagrają o Kijów od zachodu. Natomiast ciekawe jest to czemu mi sie rozjechał tj czemu widziałem II rzut strategiczny którego finalnie nie było. To jest fajny temat.
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie: staram sie nie przywalac za bardzo i "dla zasady", zwlaszcza biorac pod uwage jak wielu (w tym mnie) zrobila w czlona ruska propaganda, ale... chyba mordo analiza nie polega na "no pewnie wygraja" i "o jednak nie udalo im sie, to znaczy ze nie wygrali" bo to brzmi troche jak memy wysmiewajace madrosci Buzzwordziaka. Gdy porowna sie to z analizami Aryo czy JanLaguna to slabo to brzmi.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice:
1. Prawdopodobnie do połowy przyszłego roku. Ale to są mgliste szacunki.
2. Ukraina wygra.
3. Trudno to szacować. W ocenie mądrzejszych niż ja poniżej 10%, ja osobiście uważam że to % będzie rosło w czasie w miarę jak ruscy będą przegrywać.
  • Odpowiedz
W ocenie mądrzejszych niż ja poniżej 10%, ja osobiście uważam że to % będzie rosło w czasie w miarę jak ruscy będą przegrywać.

@wolskiowojnie: Moje odczucia są podobne ale co zrobią ruscy tego nie wie nikt nawet oni sami na ten moment więc to jak granie w ruletkę.

Ukraina wygra.

Tu się nie zgodzę. Bo wygrana dla Ukrainy to odzyskanie Krymu. Na to nie ma najmniejszych szans chyba że Rosja się
  • Odpowiedz