Wpis z mikrobloga

#wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski

W temacie tego co się obecnie dzieje na Ukrainie. Oczywiście jest dużo detali o atakach rakietowych, polowaniu na Irańczyków ale w tematach najważniejszych to pisząc wprost: takiej "suszy" informacyjnej jeszcze nie było. Ze strzępków informacji wynika że RUS dostają w tyłek w Chersońskim na potęgę ale brak dowodów żeby to zweryfikować. Miało miejsce kontruderzenie UA pod Bachmutem na RUS - skuteczne ale znów - szczątkowe informacje.
Całość prowadzi mnie do konkluzji że dzieje się coś nietypowego na froncie obecnie na tyle krytycznie ważnego dla Ukrainy że naprawdę wprowadzono blokadę informacyjną zaś to co zostało to szum na telegramie, forach, twitterach itp. I pisk lanych rusków w runecie :-)
Ponieważ nie chcę lecieć na clickbait jutro nie będzie zwykłego "raportu z walk" - za mało mam danych do jego rzetelnego sporządzenia żeby tam było coś faktycznie nowego. Zamiast będzie odcinek marynistyczny związany z Nord Stream i tym jak NATO gania się z ruskimi po oceanach. Bardzo fajny choć może nieco niszowy, za to dwójka zaproszonych ekspertów naprawdę omawiała bardzo ciekawe kwestie.
  • 69
@wwkbt:
Kurcze jakby Ci to powiedzieć. Był taki znany dziennikarz branżowy w PL który kiedyś puścił do sieci zdjęcia postrzelanego Rosomaka. A były to lata że WSI jeszcze ogarnaiło kuwetę. I nie było teleranka po kilku dniach.
I teraz wyobraź sobie że taki ja na Ukrainie ma wizytę grupy realizacyjnej SBU gdzie jak mają na kwicie podejrzenie o szpiegostwo to na "dzień dobry" zalicza się prostowanie przegrody nosowej przy zatrzymaniu. A