Wpis z mikrobloga

#wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski

W temacie tego co się obecnie dzieje na Ukrainie. Oczywiście jest dużo detali o atakach rakietowych, polowaniu na Irańczyków ale w tematach najważniejszych to pisząc wprost: takiej "suszy" informacyjnej jeszcze nie było. Ze strzępków informacji wynika że RUS dostają w tyłek w Chersońskim na potęgę ale brak dowodów żeby to zweryfikować. Miało miejsce kontruderzenie UA pod Bachmutem na RUS - skuteczne ale znów - szczątkowe informacje.
Całość prowadzi mnie do konkluzji że dzieje się coś nietypowego na froncie obecnie na tyle krytycznie ważnego dla Ukrainy że naprawdę wprowadzono blokadę informacyjną zaś to co zostało to szum na telegramie, forach, twitterach itp. I pisk lanych rusków w runecie :-)
Ponieważ nie chcę lecieć na clickbait jutro nie będzie zwykłego "raportu z walk" - za mało mam danych do jego rzetelnego sporządzenia żeby tam było coś faktycznie nowego. Zamiast będzie odcinek marynistyczny związany z Nord Stream i tym jak NATO gania się z ruskimi po oceanach. Bardzo fajny choć może nieco niszowy, za to dwójka zaproszonych ekspertów naprawdę omawiała bardzo ciekawe kwestie.
  • 69
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wolskiowojnie: mam dwa pytania które nurtują mnie od dłuższego czasu.
1. Czy są dane o stratach ex polskich T-72, Goździków i BMP-1 na Ukrainie?
2. Zaraz po wybuchu wojny, do Polski ewakuowały się ukraińskiej Ił-76, na mirko latały gdzieś screeny z flightradatu. Czy masz może jakieś informacje na ten temat?
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie: Poproszę odcinek o obronie przeciwko dronom oraz pociskom manewrucajym. Czy Ukraina będzie się długo mogła przed tym bronić, czy takie uzbrojenie będzie można szybko dostarczyć i czy da się w 100% albo prawie 100% przed tym bronić
  • Odpowiedz
Tej kontry pod Bachmutem to chyba nikt sie nie spodziwal, zle to wygladalo dla Ukraincow, cytujac pewnego znanego ruskiego trolla ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale ladnie tam poskladali kacapow znienacka


@gejuszmapkt: Przecież rybar i wagnerowcy pisali o szykowanej ofensywie ukraińskiej pod Bachmutem dwa dni temu.
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie: A mnie zastanawia czy stać obecnie Ukraińców na atak z 2-3 stron, a to co działo się przez ostatni miesiąc - dwa było tylko sprawdzeniem jak ciężko będzie przedrzeć się przez ruską obronę
  • Odpowiedz
@Aryo: @wolskiowojnie: ZOBA CO JES. ARYO PRZYSZEDŁ KOMA WPISAC POD WOLSKIEGO ARTYKUŁEM!
TO SĄ TE DETALE. FINEZJA. TECHNIKA. KALKULACJA. DAWAJ JARO, BIERZ ŻOŁNIERZY, KIERUNEK HEJTO I ZAMYKAMY TEN WYKOPO-BURDELLO.

DRABINA ESKALACYJNA WYBIJE ZĘBY ORAZ POWYRZUCA DYSKI Z KRĘGOSŁUPA MODERACJI

E: CHOCIAŻ MODERACJA JUŻ DAWNO NIE MA ŻADNEGO KRĘGOSŁUPA
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie: a może zwyczajnie nic się nie dzieję, idź na spacer a nie siejesz jakieś teorie spiskowe. Rozumiem, że chcesz wykorzystać swoje 5 minut i musisz cały czas podsycać ogień ale to jest akurat żenujące.
  • Odpowiedz
Nie ma to jak być specjalista od wojny zaraz po jej wybuchu. Generalnie gość z tego co powiedział to prawie nic nie miało miejsca a ludzie to słuchają jak wyroczni. Z całym szacunkiem ale taki z niego specjalista jak z koziej dupy trąbka :)
  • Odpowiedz