Wpis z mikrobloga

Wiem że odpowiadam na mema, ale jest tu wielu wykopków z problemami, więc sprostuje

- terapeuta to niekoniecznie psycholog. I większość psychologów to nie terapeuci.
- terapeuta nie przepisze leków ale może skontaktować się z psychiatra jeśli uzna że początkowa diagnoza była nietrafiona.
- terapia nie wygląda tak jak na filmach. Są różne nurty i podejścia. Nie wiem skąd tu sje w ogóle fraud wziąl, pewnie z ignorancji
- tak, wizyty są
@Zataok nie wiem, wiem z wikipedii że można być po pielęgniarstwie, resocjalizacji i po lekarskim.
Wiem też, że moja żona chodziła na grupową terapię z zaburzeń odżywiania (polecona przez psychiatrę) gdzie prowadząca nie prowadziła tego w żadnym nurcie, bo specjalizowała się tylko w zaburzeniach odżywiania i była naprawdę dobra w tym co robiła.
@lone_sloane:

- terapeuta nie przepisze leków ale może skontaktować się z psychiatra jeśli uzna że początkowa diagnoza była nietrafiona.


po pierwsze, nie przepisze, bo nie może, bo nie ma do tego uprawnień xD po drugie, nie skontaktuje się z psychiastrą, bo straciłby naiwniaka, który będzie mu nabijał kabzę przychodząc na nic nie warte wizyty

- tak, wizyty są na początku co tydzień, a czasem nawet 2x w tygodniu. Przy pracy nad
@Im_from_alaska

mylisz psychologa z terapeutą i mam wrażenie że albo masz jedno złe doświadczenie z terapią, z którego próbujesz zrobić prawdę objawioną, albo kończy sie ono na terapii z filmów.

Tak, terapeuta kontaktuje się z psychiatrą, bo sam nie przepisuje ani nie nawet nie rekomenduje leków.
I nie, terapeuci nie trzymają pacjentów na siłę, chętnych jest i tak bardzo dużo a na terminy do dobry h terapeutów czeka się miesiącami.

Terapeuci są
@Im_from_alaska

robią to metodą prób i błędów i zmieniają podejście do pacjenta, bo się nauczyli kilku sztuczek i metod w ciągu tych pożal się boże studiów i je stosują bez żadnej refleksji na każdym pacjencie, bez nawet pobieżnej analizy problemu.


#!$%@?, kolejny madry. Byles chociaz raz czlowieku u psychiatry? Bo widze, ze nie zdajesz sobie sprawy ale psychiatra często nie trafia ani za pierwszym ani za drugim razem z lekami.
Czas wizyty?