Wpis z mikrobloga

@Phyrexia dygresja bo jako inżynier powiem, że zabawnym fikołem na naszym podwórku jest fakt nadawania tytułu inżyniera architektom, a ja znam poziom ich wiedzy inżynierskiej ( ͡º ͜ʖ͡º)
Przy czym nie odmawiam im zdolności dla mnie nieosiągalnych, zmysłu plastycznego, wyobraźni, ale w Niemczech jak już mają swój tytuł architekta, to inżynier jest tytułem zastrzeżonym dla kierunków z zakresu inżynierii. Mógłbym się rozpisać dlaczego tak u nas
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz nawet jednoznaczna diagnoza nie oznacza że terapia będzie wyglądać tak samo. Przy BCT bo skupiasz się na wpływie choroby na twoje życie i próbujesz nad tym zapanować. Czy twoje życie wygląda tak samo jak życie wszystkich innych z tą samą choroba?

Terapia na pewno nie rozwiąże wszystkich problemów, bardzo nie lubię takich absolutnych stwierdzeń. Jeśli jest ci źle i jest 50% szans że terapia pomoże to czemu nie spróbować?
  • Odpowiedz
Czy twoje życie wygląda tak samo jak życie wszystkich innych z tą samą choroba?


@lone_sloane: nie znam ludzi co mają te choroby co ja. Moje życie wygląda tak: praca, studia, gierki, wyjścia z kolegami.

Terapia na pewno nie rozwiąże wszystkich problemów, bardzo nie lubię takich absolutnych stwierdzeń. Jeśli jest ci źle i jest 50% szans że terapia pomoże to czemu nie spróbować?


@lone_sloane: zawsze myślałem, że 100% skuteczności
  • Odpowiedz
Autor mema jest ignorantem, który nie ma bladego pojęcia o leczeniu zaburzeń psychicznych. To jest pewnie jedna z tych osób, która osobie chorej na depresję zaleciła by bieganie, uśmiechanie się i wyjscie do ludzi. W zasadzie ten post nadaje się do zgłoszenia i usunięcia.
  • Odpowiedz
@Sloik-2078 kurs zrobienia psychoterapeuty trwa 5 lat. Koszt 50.000÷100.000 w zależności czy jesteś psychiatra czy nie. Jeśli jesteś psychiatra wychodzi taniej bo odpada staż w zakładzie/ośrodku psychiatrycznym [można odbyć tylko w kilku placówkach w Polsce] a dostać się do psychiatry który jest psychoterapeuta graniczy z cudem albo trzeba szukać znajomości...
  • Odpowiedz
@Sloik-2078: Psycholog to nie psychoterapeuta... Żeby móc prowadzić terapie trzeba skończyć odpowiedni kurs (5 lat + poboczne) Do tego trzeba mieć własną terapie w toku i superrewizję. Co ciekawe psychoteraputą może zostać też np. Psychiatra, albo pedagog. Ale chyba pomyliłeś psychoterapeutę z coachem bo tym może zostać każdy...
  • Odpowiedz
@lone_sloane: warto też dodać, że psychiatra pomaga na skutki, a psychoterapeuta na przyczynę. Jeśli dalej nie przepracujemy problemu to po odstawieniu leków wszystko wróci ¯\_(ツ)_/¯ no ale OP ignorant myśli że magiczne proszki są lekiem na całe zło tego świata
  • Odpowiedz
Wszyscy się mylicie. Żaden z was nie ma racji ( ͠° °)
Ale huja się opłaca z wami dyskutować, bo dla was albo każdy psychoterapeuta to ostatni debil albo każdy to cudotwórca ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sloik-2078: psychologia do tej pory za autorytet uważa prof. Zimbardo. Czyli gościa który sfałszował eksperyment dot. więzień, ten gdzie strażnicy zaczęli używać przemocy wobec uwięzionych. Wyszło, że profesor manipulował badanymi. Za takie coś w każdej poważnej dziedzinie byłby juz skończony xD
  • Odpowiedz
@Sloik-2078: psychoterapeuta a psycholog to taka sama sytuacja jak prawnik i adwokat. Do uzyskania uprawnień zawodowych konieczne jest ukończenie szkoły (psychoterapeuta) lub aplikacji (adwokat). Psychologiem i prawnikiem można zostać jak się ukończy studia w tym zakresie.

Psychiatra przypisuje leki, które mają za zadanie łagodzić skutki danego zaburzenia i poprawiać komfort życia. Leki na depresje nie uleczą człowieka całkowicie z depresji, ale mogą ja uczynić mniej uciążliwą.

Z psychoterapeutą pracuje się
  • Odpowiedz