Wpis z mikrobloga

Jadę tym czerwonym samochodem w żółtej ramce. Dostaję komunikat 'skręć w lewo na najbliższym skrzyżowaniu', ale widzę że skrzyżowanie już tuż tuż, zaraz ciągła linia która uniemożliwi mi zjazd na lewy pas, a z tablicy informacyjnej wynika że skręt w lewo możliwy jest tylko z lewego pasa. Tymczasem na lewym pasie, na który chcę zjechać jest pełno samochodów uniemożliwiających mi wjazd na ten pas. Co mam zrobić? Zatrzymać się na swoim obecnym pasie blokując ruch i czekać aż zwolni się miejsce na lewym pasie?

#prawojazdy
aleksc - Jadę tym czerwonym samochodem w żółtej ramce. Dostaję komunikat 'skręć w lew...

źródło: comment_16663296407j86AcdKnREbOxfW9X7KFN.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie upieram się ale w 2006 na egzaminie nikogo nie interesowały moje racje.


@kakorass: Doskonale to rozumiem. Po prostu jeśli byłeś w stanie płynnie zmienić pas, a babka twierdziła, że masz się zatrzymać, i czekać na łaskę kierowcy z lewego pasa, to jestem przekonany, że nie miała racji.

ustąpienie pierwszeństwa - powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości, pieszego - do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku, a osobę poruszającą się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch - do zatrzymania się, zmiany kierunku albo istotnej zmiany prędkości;

Jest jeszcze trzecia opcja - możesz po
  • Odpowiedz
@aleksc: jedziesz z kierunkiem w lewo z podobna prędkością jak samochody co już jadą na lewym pasie. Jeśli nikt nie wpuścił to zatrzymujesz się przed pojawieniem się ciągłej lini i czekasz aż będziesz mógł zmienić pas. Jazda skrzyżowanie dalej to jakaś abstrakcja, kto tak robi
  • Odpowiedz
@aleksc: jak nikt Cię nie wpuści to #!$%@? dalej swoim pasem a nie blokujesz jak #!$%@?, to nie wina ludzi za tobą, że ty się pomyliłeś, przecież drogi są też robione przez ludzi jakoś nadrabiając przez to najwyżej parę km, a na egzaminie będziesz miał błąd i powtórzenie polecenie po zawróceniu i powrocie w to samo miejsce, można na egzaminie nie wykonać danego polecenia 1 raz i wtedy robisz powtórzenie
  • Odpowiedz
Nie. Mogę po prostu zmienić pas w sposób stanowczy. Nie jest to chamstwo z mojej strony. Chamskie jest uniemożliwianie zmiany pasa innemu kierowcy "bo to mój pas!".


@ZygmnuntIgthorn:
Weź to kiedyś powiedz policjantowi, jeśli spowodujesz stłuczkę wymuszając pierwszeństwo xD. Na pewno mu poprawisz humor takim #!$%@?. Mi byś poprawił. #!$%@?, komedia - kierowcy, którzy nie ustępują ci pierwszeństwa tylko jadą zgodnie ze swoim pierwszeństwem są chamscy, bo jaśniepan musi się
  • Odpowiedz
Weź to kiedyś powiedz policjantowi, jeśli spowodujesz stłuczkę wymuszając pierwszeństwo xD. Na pewno mu poprawisz humor takim #!$%@?.


@Flypho: Nie pisałem o wymuszaniu pierwszeństwa. Stanowcza zmiana pasa nie musi być tożsama z brakiem ustąpienia pierwszeństwa, nawet jeżeli koledze Flypho wydaje się inaczej. Definicję ustąpienia wklejałem już wyżej.

#!$%@?, komedia - kierowcy, którzy nie ustępują ci pierwszeństwa tylko jadą zgodnie ze swoim pierwszeństwem są chamscy, bo jaśniepan musi się #!$%@?ć na ten pas
  • Odpowiedz
  • 0
@aleksc masz małe szanse na egzaminie na podróż czteropasmówką :)

Zjazd z tej drogi raczej będzie prawym pasem tak przy okazji i nigdy nie próbuj się zatrzymać w takiej sytuacji bo spowodujesz kolizję. Przyjmować odrobinę i kierunek w prawo, duża szansa że Cię wpuszczą. Jak nie to pal licho i zjeżdżasz na kolejnym.

Lepiej zrobić trochę więcej kilometrów niż jeździć na wózku, albo zginąć ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 2
@ZygmnuntIgthorn
Nie chce mi się analizowac i polemizować z tymi głupotami więc odpowiem krótko - ja, policja i sądy wspólnie zgadzamy się z faktem że jazda zgodnie z prawem ruchu drogowego chamska być nie może. Jeśli czujesz taka misje, żeby uczyć nas kultury i płacić wyższe składki za ubezpieczenie za powodowanie kolizji, kłócić się z policjantami płacąc mandaty za wykroczenia albo masz ochotę uskuteczniać swoje racje przed sądem, to dawaj śmiało.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Flypho:

#!$%@?, komedia - kierowcy, którzy nie ustępują ci pierwszeństwa tylko jadą zgodnie ze swoim pierwszeństwem są chamscy, bo jaśniepan musi się #!$%@?ć na ten pas xD.


No, ale to jest trochę komedia. Już #!$%@?ąc od przepisów to jest po prostu brak współpracy polskich kierowców.

Nawet w krajach południowych jeździ się pod tym względem lepiej i nawet nie trzeba kierunkowskazów w takich sytuacjach używać bo dla innych to jest oczywiste,
  • Odpowiedz
Nawet w krajach południowych jeździ się pod tym względem lepiej i nawet nie trzeba kierunkowskazów w takich sytuacjach używać bo dla innych to jest oczywiste, że korona z głowy nikomu nie spadnie jak się kogoś przed siebie wpuści.


@Krupier:
No na Sycylii to dopiero jest kulturka #!$%@?. Znaki ustąp pierwszeństwa są nagminnie ignorowane, wymuszanie na porządku dziennym, kierunkowskazów się nie używa, a jak nic nie jedzie to i na czerwonym
  • Odpowiedz
@spere nawigacja google potrafi powiedzieć skręć w lewo jak już skrzyżowanie jest za tobą xD

Albo skręć w lewo, a tam jest trzy pasy w lewo i UJ wie którym jechać.

Odkąd używam map cz nie odpalam tego badziewia od Google.
  • Odpowiedz
@Flypho: Ja też nie mam zamiaru z Tobą polemizować. Wszystko co miałem do napisania już napisałem. Po tym jak stwierdziłeś, że ktoś kto musi zmienić pas, bo skręca w lewo na skrzyżowaniu, się #!$%@?, a jak nie doświadczy łaski od kierowców z lewego pasa powinien pojechać prosto, mam już jako taki obraz tego z kim mam do czynienia. Niestety sporo was na naszych drogach. ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
@Flypho: @Bordomir: zatrzymanie się z kierunkowskazem żeby wbić się na sąsiedni pas to nie jest tamowanie ruchu - straszycie niepotrzebnie OPa. To jest normalny manewr. Tak samo jak parkujecie to też kierowcy za Wami muszą się zatrzymać.

Tamowanie ruchu to zatrzymanie się bez celu. Bo mnie ktoś wkurzył to mu przyhamuję i go zatrzymam. Bo czekam na kogoś, to sobie stanę.

Wykonując manewr masz jak najbardziej prawo zwolnić
  • Odpowiedz
@aleksc:
Na swoim egzaminie wyjechalismy tylko z bramy WORD-u i instruktor powiedział, że na najbliższym skrzyżowaniu w lewo a ja pojechałem prosto… potem kazał mi zrobić zawrotkę w bramie, ale jeszcze powiedział żebym pojechał do tej dalszej, bo będzie mi łatwiej.
Na egzaminie masz robić wszystko zgodnie przepisami. Jak będzie Ci kazał skręcić w lewo w takiej sytuacji jak opisujesz a już się zaczęła ciągła, to powiedz, że już nie
  • Odpowiedz