Wpis z mikrobloga

@sklerwysyny_pl: Polecam ale jeżeli sprawdzicie ich robotę chociaż raz w roku na zwykłym przeglądzie gdziekolwiek prywatnie z zdjęciem rtg, mamy mnóstwo pacjentów do poprawek, niedoczyszczona próchnica lub stwierdzenie że nie ma już próchnicy a pacjent ma do zrobienia jeszcze kilka ... historii bez liku, odsyłam zawsze po zaświadczenie o braku ognisk próchnicy od lekarza z luxmedu, jeszcze żaden pacjent nie przyniósł a wracają się leczyć. Oczywiście jest dużo wyjątków ale ogólnie
1500/1200 za ósemkę zatrzymaną to już prawie norma w wrocku.


@konrass: jak to czytam to ciesze się że lata temu wyleczyłem zęby i je wyprostowałem, i odbudowałem, a i tak włożyłem sporą kwotę, teraz coś czuję że bym chyba zbliżył się do 50 tys za to samo XD
Super rada, ogarnąć wszystko na tip top i chodzić co min 1,5 roku na przegląd + rtg, wtedy co najwyżej jest jakaś jedna plombka do zrobienia lub wymiany, oczywiście porządna szczoteczka i mycie oraz NITKOWANIE. Traktować to jak coroczny serwis oleju w samochodzie , czym dłużej się temat oleje tym koszty rosną niestety a ceny będą jeszcze większe, od lipca zwiększone płace dla asysty, materiały, media, wiadomo co się w PL dzieje,
@Piotrek7231: Koszty leczenia stomatologicznego są sumarycznie wysokie bo stan ogólnego uzębienia polaków to "stara łazienka". Gdyby od małolata starzy prowadzili dzieciaki na co pól roczne przeglądy i na bieżąco robili ubytki, leczenie kanałowe czy wypełnienie to by były incydenty. Jak starzy zaniedbali i wchodzisz w dorosłość z uzębieniem które wymaga generalnego remontu to po prostu jesteś w przysłowiowej piździe i w plecy o 20k bo na NFZ się ani nie doczekasz
@seithr1929: kanałówka i rekonstrukcja za 1400? To niezła promocja.
Jestem w trakcie kanałówki na siódemce - pierwsza wizyta to zdjęcie + ocena stanu zęba + rozwiercenie i zaaplikowanie trucizny, druga wizyta z konieczności po dwóch dniach bo zrobił się ropień i opuchlizna - oczyszczenie ropnia + przepisanie antybiotyku, trzecia wizyta próba wyczyszczenia kanałów ale okazało się że za mała dawka trucizny była i zaaplikowanie kolejnej + częściowa odbudowa w górnej partii
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pociongowy: łączę się w bólu ( ͡° ʖ̯ ͡°) u mnie już bliżej niż dalej do końca planu leczenia, ale parę ładnych tysi poszło w tym roku, co miesiąc 4-6 stówek ( ͡° ʖ̯ ͡°) w tym jedno kanałowe i dwie usuwane ósemki chirurgicznie, za same te 3 rzeczy poszły lekko 3 tysie. Ale płacę za to że dobre ponad 5 lat olewałem
To tez kwestia specjalizacji. Chirurg szczękowy po studiach szkoli się jeszcze 6 lat, często w szpitalu, by potem porzadnie rwać zeby i wykonywać inne czynności chirurgiczne.

Porównaj teraz kosmetyczkę, która po kursie online wstrzykuje botoks za 500zl w usta.


@konrass:

Na kosmetyczkach się nie znam. Ale mam porównanie do innych salonów, bo akurat w tym samym czasie bliskie mi osoby robiły zęby w innych salonach. Wniosek: dental jest obrzydliwie drogi.

A
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Okex: niestety. Ja olewałem całe życie. Od małego strach przed dentystą. ( ͡° ʖ̯ ͡°) na sekcje zwłok mogę patrzec, truchła zwierzaków oglądać itp. a #!$%@? dentysta mnie paraliżuje. (°°
Jestem zadowolony po pierwszej wizycie u stomatologa, który ma rewelacyjne opinie w okolicy więc czuje, że wyrzucę kilka kafli u niego żeby doprowadzić się do stanu używalności, a potem aparat na