Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@AberratioIctus: @Kryspin013: Dobra ale jaki sens ma ten podział tak naprawdę? Chyba nie ma bardziej sztucznego pojęcia bo nikt nie wpada na 100% w te kategorie. Jak ktoś nie ma problemu do homoseksualizmu to znaczy że akceptuje aborcję? Jak ktoś nie lubi przyjmowania imigrantów bez kontroli to znaczy że jest za wolnym rynkiem? Jeśli ktoś jest ateistą to znaczy że nie szanuje kultury? Jak ktoś jest za Eco to znaczy
@Kryspin013 to że wyciągasz to jako przykład bardzo mnie cieszy, bo znaczy że sam uważasz konserwatyzm za bardziej rodzinny i jesteś zbulwersowany (może nawet bardziej niż ja) że doszło tam do takich wygibasów.


@AberratioIctus: Nom, uważam konserwatyzm za bardziej rodzinny ale jednocześnie nie w tym sensie, że promują jakieś zdrowe wartości rodzinne. Problem jaki mam z konserwatystami jest taki, że ta rodzinność i pobożne życie często jest na pokaz. Więc jednak
@Kryspin013 każdy ma swoje preferencie. Ja tam cenie sobie pełna rodzinę nawet jeśli czasem ciężko nam z naszym konserwatyzmem :) ale nie mowie ze druga strona jest gorsza po prostu nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem ze porody domowe z członkami rodziny nie są konserwatywne, bo po prostu się to nie klei.

Peace
@AberratioIctus: @Kryspin013: Dobra ale jaki sens ma ten podział tak naprawdę? Chyba nie ma bardziej sztucznego pojęcia bo nikt nie wpada na 100% w te kategorie. Jak ktoś nie ma problemu do homoseksualizmu to znaczy że akceptuje aborcję? Jak ktoś nie lubi przyjmowania imigrantów bez kontroli to znaczy że jest za wolnym rynkiem? Jeśli ktoś jest ateistą to znaczy że nie szanuje kultury? Jak ktoś jest za Eco to znaczy
@Iandschaft jeśli chodzi o domowe poród to byłby on dla mnie bardziej stresujący niż ten w szpitalu. W domu nie zgromadzisz takiej ilości leków, sprzętu, pracowników, w domu nie masz anestezjologa, chirurga, sali operacyjnej, a co jeśli tetno dziecka zacznie spadać i potrzebna będzie natychmiastowa cesarka? Porody domowe są bardziej niebezpieczne dla matki i dziecka niż te szpitalne.. Nie wiem kto w ogóle wymyślił ten chory trend. ( ͡° ʖ̯
ale nie mowie ze druga strona jest gorsza p


@AberratioIctus: ja też nie pisałem, że jest gorsza tylko zaznaczyłem, że OP #!$%@? głupoty z założenia bo próbuje przedstawić nam swoją opinię jako fakty. I to opinię nie byle jaką a zahaczającą o psychologię dziecięcą mimo, że nie przedstawił że ma jakiekolwiek kompetencje w tym temacie. No ale mu się tak wydaje bo to jest zgodne z jego poglądami xD
@Kryspin013 ej ale wiesz ze jest całe spektrum lewicy i prawicy (Plus duży fragment centeum)? Są swirki w każdej drużynie za których reszta czasem się wstydzi


@AberratioIctus: Dobra #!$%@? ziomek ale nie tego tyczyła się dyskusja. Ktoś tam rzucił ogólnym pojęciem lewactwa to ja rzuciłem tak samo stereotypowym pojęciem konserwy a ty mi z truizmami wyskakujesz, że "no nie wszyscy ludzie są tacy sami". Dzięki kapitanie oczywistość.

Napisz mi jeszcze, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@heterodewiant44: no i masz rację. #!$%@? o tłumaczeniu, nauczenia wstydu i inne #!$%@?. Łatwo gadać a zdarzają się sytuacje że mąż zobaczy poród i zakończy się to problemami z seksem bo będzie chłop miał wbity obraz który spowoduje niechęć. Boże zdarza się to mimo najlepszych chęci. Nie ma co ryzykować traumy przez dłuuugi czas. Jeszcze dorosły ma łatwiej bo może sobie poradzić na wiele sposób a dziecko? Cholera wie.
To nie
Typowa narracja strachu bijąca od konserwatystów, którzy boją się wszystkiego co nie jest im znane.


@Kryspin013: nie ma co się bać. Trzeba próbować nowych rzeczy. Córce coś się przestawi od tego widoku? No raczej nie. A jak tak? Oj tam, najwyżej będzie lekko jebnięta
Zszokowalo mnie trochę to zdjęcie. Sam mam dwójkę dzieciaków, byłem przy każdym porodzie, oba naturalne i nie uważam aby było to odpowiednie miejsce dla 5-letniej dziewczynki. Niesamowity stres, nerwówka, krew i inne ludzkie wydzieliny, ból, płacz.. Do tego pękająca właśnie wagina rodzicielki. Czy to oby nie za dużo aby obarczać tym umysł tak małego dziecka? Przeciez ta dziewczynka zapamięta ten widok do końca życia, zakoduje zwiazane z tym emocje i zagnieździ w
@heterodewiant44: jak miałem 8 lat to pierwszy raz w życiu widziałem poród.... krowy. By pomóc cielakowi się 'wydostać' na świat, wyciąga się go za kopyta, np. liną.

Był to dla mnie nie powiem szok, ale zrozumiałem wtedy też, że tak przecież na świat przychodzi każde niemal zwierzę, a my - ludzie- ni jak się nie różnimy pod tym względem. Naszemu przychodzeniu na świat też zwykle towarzyszy sztab lekarzy, pielęgniarek, położnych itp.
@Kryspin013: Lewactwo najchętniej zezwalałoby na "urwienie" się publicznie na ulicy z przypadkową osobą wpajając dzieciom wiedzę o ruchaniu, bo to przecież najważniejsze dla tak małych umysłów. Dzieci powinny korzystać z zabawy, a nie na "odkrywanie swojej seksualności". Wasze życie musi być poważnie smutne i pewnie w wieku 5 lat dotykaliście się ze starymi w miejscach intymnych, bo na uj się "wstydzić swojego" ciała jak to jeden idiota wyżej napisał.
@Kryspin013: Lewactwo najchętniej zezwalałoby na "urwienie" się publicznie na ulicy z przypadkową osobą wpajając dzieciom wiedzę o ruchaniu, bo to przecież najważniejsze dla tak małych umysłów. Dzieci powinny korzystać z zabawy, a nie na "odkrywanie swojej seksualności".


@Matti28: A pobawię się w twoją grę i też zastosuję sobie taką narrację. Ciebie to pewnie boli bo dzieci, które miały edukację seksualną są bardziej świadome gdy ktoś robi z nimi niedozwolone rzeczy