Wpis z mikrobloga

Ale mam bekę ze znajomych którzy dalej uważają że to wszystko co się dzieje od 2 lat to przypadek. Najpierw srovid, potem wojna, wprowadzenie CDBC oraz niszczenie klasy średniej. Oni dalej myślą że to jakieś teorie spiskowe a jak im mówię żeby sobie zobaczyli oficjalne dokumenty WEF gdzie wszystko jest rozpisane i zaplanowane to mówią że nie są zainteresowani tematem, nie wiedzą nawet kto wymyślił termin teoria spiskowa oraz w jakim celu.

Odbierana jest nam wolność oraz owoce naszej pracy a ludzie dalej śpią. Nie chce im się trochę pomyśleć i poczytać tylko wolą karmić się papką z TV

#ukraina #koronawirus #wojna #cdbc #teoriespiskowe #gospodarka
  • 99
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aegispolis: ja nie powiedzialem o zniewoleniu ludzkosci i dokumentach tylko o sumarycznym ryciu bani ktore doprowadzi do tego, ze podatkami Was rzad wysiedli i glowna ekonomia bedzie nie posiadanie a wypozyczanie ;) i odpowiadam na argument ze "you will own nothing" to nie jest argument szurow, tylko WEFa, rozumiemy ze tu sie zgadzamy?
  • Odpowiedz
@m0rli: aAe nie ma nic zlego w subskrybcji dobrowolne, zle jest ze jak odpowiednio podwyzszysz podatki, to zmuszasz kogos do sprzedazy ziemi, albo kogos przestaje stac byc remontowac i pozostaje wypozyczanie;) a wypozyczanie = bycie zaleznym
  • Odpowiedz
@cyprianos: Przecież to jest dokładnie jak TED. Laska bardzo trafnie przewiduje przyszłość i stawia tytułową tezę (będącą czymś totalnie oczywistym dla każdego, kto nie spędził ostatnich 20 lat w jaskini), że za wygodę zapłacimy prywatnością a zamiast model kupowania/posiadania zastąpi model wynajmowania/sharingu. Rozejrzyj sięm te trendy dzieją się od lat a ich sukces nie opiera się na wyimaginowanych knowaniach elit ale na zwyczajnej wygodzie.
  • Odpowiedz
@cyprianos: jak ty czlowieku chcesz cement pozyczyc do budowy bo ja #!$%@? nie rozumiem co ty probujesz nam teraz przekazac XDD kto mnie do czego zmusza? do subskrypcji netflixa? XDDD

jakie podatki aktualnie zmuszaja kogokolwiek do sprzedania swojej ziemi? daj mi przyklad
  • Odpowiedz
ja nie powiedzialem o zniewoleniu ludzkosci i dokumentach tylko o sumarycznym ryciu bani ktore doprowadzi do tego, ze podatkami Was rzad wysiedli i glowna ekonomia bedzie nie posiadanie a wypozyczanie ;) i odpowiadam na argument ze "you will own nothing" to nie jest argument szurow, tylko WEFa, rozumiemy ze tu sie zgadzamy?


@cyprianos: Nie, nie zgadzamy się. To jest czyjaś wizja przyszłości z clickbaitowym tytułem, a nie żaden plan globalnego
  • Odpowiedz
@jaroslawt: no to nie mow ze problemu nie ma, po prostu zaakceptowales bycie biedakiem, placac prywatnoscia, w zamian za wygody :) ja nie, dlatgeo mam fajny domek na wsi, dzialeczke, sad, nie jestem preppersem ale staram sie jak najwiecej naprawiac i minimalizowac zaleznosci od innych i wyciagam kase z korpo IT i mam wiecej wolnego czasu niz typowy miesczuch ktory musi wsyzstko wypozyczac i jezdzic 100km zeby cokolwiek sensownego zrobic
  • Odpowiedz
@m0rli: ale ja nie mam problemu z subskrypcja :) sam subskrybuje wiele rzeczy, wkladacie mi slowa ktorych nie powiedzialem. Dalem link do facebooka, twittera i youtubea i widze ze zaprzeczacie temu co WEF mowi XD
  • Odpowiedz
@aegispolis: ale ja nie powiedzialem ze to spisek, ja nie mowie w ogole o spiskach, tylko o tym ze WEF promuje taki a nie inny sposob zycia oparty na wypozyczaniu a nie posiadaniu, a co roku wiekszosc glow panstwa w tym uczestniczy XD, a podatki sa coraz wyzsze + pojawily sie covid oraz wojna, inflacja rosnie ;) no to wiadomo ze czesc z tych politykow ma zryta banie, a Covid
  • Odpowiedz
Dalem


@cyprianos: #!$%@? nam podeslales. jakis #!$%@? slide show zrobiony przez stazyste. najlepsze jest to ze zaczyna sie od "predictions". wpisz w google co to znaczy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
tylko o tym ze WEF promuje taki a nie inny sposob zycia oparty na wypozyczaniu a nie posiadaniu


@cyprianos: Dobrze, ale gdzie dowody na to, że oni to promują? Ludzie starają się ci wyjaśnić, dlaczego wrzucenie twitta z jakimś hasłem nie przesądza o niczym i wskazuj ci na to, że dorabiasz do tego całą masę narracji, na którą żadnych dowodów nie przytaczasz. Masz szansę wyjść z tego dołka, ale musiałbyś
  • Odpowiedz
a jak im mówię żeby sobie zobaczyli oficjalne dokumenty WEF gdzie wszystko jest rozpisane i zaplanowane


@Viado: Możesz podać te dokumenty?

2016, slynne video, oficjalny fb
  • Odpowiedz
@Viado: Cały ruch wierzący w NWO wynika z tego że przeciętny rosjanin nie rozumie że w świecie zachodu coś może działać, prosperować a w gabinetach i biurach robi się interesy. Dalej już to załapali ludzie poniżej 80 iq z krajów zachodu
  • Odpowiedz
@Wiesmin Mnostwo watkow ;)

: Ale ja nie wynajmuje mieszkania :) nie wynajmuje auta :) i o to chodzi ze trudno mi sie gada z biedakami ktorzy chca wynajmowac i twierdza ze nie ma problemu, a wystarczy ze rzad walnie jedna ustawe, zwiekszy czynsz i bedziecie cienko spiewac bo nic nie macie, albo wojna z Rosja spowoduje ze nie ma wegla i gazu. Z wlascicelami mozna zrobic dokladnie to samo ale jest trudniej bo jest inna mentalnosc, i to sa ludzie ktoryz sie zbuntuja, bo maja o co. Z kupnem mieszkan jest problem, nie mozna budowac bez pozwolenia nic sensownego na wlasnej dzialce, materialy budowlane sa drogie, ludzie sie zapozyczaja na cale zycie zeby cokolwiek zbudowac. To jest fakt. zaakacpetowany, ale niekorzystny dla spoleczenstwa, ktore zamiast cos posiadac, staje sie szlachta golodupcow(szlachta bo ma glos w wyborach, golodupcy bo nic nie posiadaja ale nalezy im sie)

Pewne rzeczy jest wygodniej posiadac jesli rzadko uzywasz a pewne wynajmowac, Ale domu uzywasz codziennie, dom kosztuje obecnie pol miliona, a dzialka 100k w normalnej miejscowosci, a wiekszosc zdrowych fizycznie mezczyzn jest w stanie wybudowac kilka/nascie domow w pojedynke w ciagu zycia, jednoczesnie pracujac na etat, nic nie umiejac. Dla mnie wygoda oznacza ze nie musze sie martwic wynajmem i puszczam muzyke o ktorej chce, a nie dostosowuje sie do 1000 sasiadow. Jak ktos jest biedakiem to bedzie uznawal wynajem pantofli w leasing za wygode, no coz :)
  • Odpowiedz