Wpis z mikrobloga

Ale mam bekę ze znajomych którzy dalej uważają że to wszystko co się dzieje od 2 lat to przypadek. Najpierw srovid, potem wojna, wprowadzenie CDBC oraz niszczenie klasy średniej. Oni dalej myślą że to jakieś teorie spiskowe a jak im mówię żeby sobie zobaczyli oficjalne dokumenty WEF gdzie wszystko jest rozpisane i zaplanowane to mówią że nie są zainteresowani tematem, nie wiedzą nawet kto wymyślił termin teoria spiskowa oraz w jakim celu.

Odbierana jest nam wolność oraz owoce naszej pracy a ludzie dalej śpią. Nie chce im się trochę pomyśleć i poczytać tylko wolą karmić się papką z TV

#ukraina #koronawirus #wojna #cdbc #teoriespiskowe #gospodarka
  • 99
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Viado: no i widzisz co sie stało, napisales oczywistą prawde, a ludzie po prostu cię wyśmiali i jeszcze ten główny propagandysta neuropy z rzeczowym argumentem "XD". Ale no takie wyparcie to normalne w ich przypadku. Oczywiście rekordowe marże koncernów paliwowych i energetycznych w całej Europie to sprawka Putina ( ͡° ͜ʖ ͡°). Naprawdę nie wiem jak można być tak ślepym. A wiesz co jest najlepsze? Że
  • Odpowiedz
@wilhelm99 ja czytałem książkę Schwaba już nie pamiętam czy czwarta rewolucja przemysłowa czy wielki Reset (ponoć są bardzo podobne). Nie widze tam nic z planów zagłady tylko to są przewidywania dotyczące przyszłości i do tego średniej jakości, bo tylko część się sprawdza, a te przewidywania oparte są na trendach które już wystepują. Nie będziesz mieć nic na własność wynika z tego że ludzie wolą serwisy streamingowe niż kupowanie mp3 wola netflixa
  • Odpowiedz
@pokeminatour: no ale chyba nie myślałeś, że zostanie to wprowadzone z dnia na dzień? To dlugotrwały proces i również bym chciał by to się okazał jeden wielki szwindel i tylko teoria. Jednak odpowiedz sobie na pytanie, czy w 2019 myślałeś o tym, że w 2020 ktoś zamknie lasy, czy restauracje z powodu choroby na którą umierają głównie osoby starsze lub z innymi chorobami? Czy myślałeś o tym, że jacyś szaleńcy wprowadzą paszporty covidowe na podstawie szczepienia, ktore i tak nie zmniejsza transmisji? Ale jeśli to przeżyłeś, to idąc dalej, czy rok lub 2 lata temu spodziewałeś się, że paliwo bedzie po ponad 8 zł na obniżonym vacie? Czy spodziewałeś się, że w czasach gdzie wszystko jest dostępne moze zabraknąć emergii? A jakieś psychole będą ci mowic, że możesz grzac w domu tylko do 17 stopni?

I oczywiście, to nie jest tak, ze wszystko wzięło się z dupy, ale zawsze nam dają pretekst. Robili lockdowny i dodrukowali w #!$%@? kasy, bo przecież umarłaby ci babcia. Podnieśli ceny paliw, bo przecież inflacja i wojna, podnieśli ceny energii, bo wojna. Ale gdy na to spojrzysz szerzej, to tak nie jest, a prawdziwym powodem są gigantyczne marże koncernów, jednak o tym ci nigdzie nie powiedzą, nie będą "wolne media" grzać tematu, bo nie są wolne i pandemia właśnie dobitnie to pokazała.

Jednak argument: no bo jest wojna, a Europa jest uzależniona od rosyjskiego gazu i musimy tyle płacić. Tylko zaraz, czy wojna wybuchła w 2022, czy 2014? Od kiedy trwa konflikt? Europa dopiero teraz sobie zdała sprawę, że Rosja to zbrodniczy reżim i nie należy z nimi robić tak dużych interesów i nie uzależniać się od ruskiego gazu? Kto blokował budowe elektrowni atomowych? I nadal blokuje. Jeśli już musimy być tacy eko to właśnie atom by był. Jednak ekoterroryzm w europie jest po prostu chory, Europa odpowiada za tak marginalny procent emisji co2 w porównaniu z resztą świata, że #!$%@? nam czy to w podatkach, czy ograniczeniach dla spalinowek nie jest w żadnym stopniu adekwatne. A jeśli Europa boi się atomu, to niech się te #!$%@? #!$%@?ą od energii z
  • Odpowiedz
@Wiesmin: Jak ja lubię jak ktoś wyjaśni szura logiką i argumentami nie wyciąganymi z odbytu chorego pawiana i szur już nie odpowiada ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tłumaczenie takim ludziom nie ma sensu niestety, bo on wie lepiej. Nigdy nie zrozumiem tego jak WEF stało się nowymi illuminati xD. Wrzucili parę filmików z przewidywaniami na przyszłość i to raczej niezbyt przenikliwymi.
  • Odpowiedz
@Wiesmin

USA nadal się rozwija


Co miałeś na myśli? USA gospodarka od dwóch kwwartalów na minusie, trzeci tez raczej zamkną z minusem, inflacja się rozpędza jak za Cartera, a Powell nic z tym nie robi, IMO stany wchodzą w recesję
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: Ech.. Aż szkoda mi rozmawiać z kimś na takim poziomie. Poczytaj sobie o domach na zgłoszenie do 70m2. Wodę ze studni możesz sobie czerpać bez absolutnie żadnych pozwoleń. Prąd bez podłączenia do sieci? Nikt nie zabrania. Nie wiem ale zaśmiecę Internet swoimi wysrywami...
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: Nie rób teraz dziwnych fikołków. Mowa jest o zadupiu i przejściu off grid. Jakie wodociągi? Jak kanalizacja? Jakie plany zagospodarowania? Urząd może się sprzeciwić jeśli #!$%@? zgłoszenie, czyli przekroczysz metraż albo zrobisz 2 kondygnacje (jest parę warunków dodatkowych np. odległość od granicy działki itp). Jeszcze raz powtórzę — studnie sobie kopiesz bez niczyjej łaski, panele fotowoltaiczne też bez problemu.
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: Stary kończę tą głupią dyskusję bo serio nie chce Ci się nawet googla użyć i marnujesz mój czas. Pozwolenia wymaga studnia głębinowa jeśli ma wydajność powyżej 50m3 /h. Zwykłą studnię możesz sobie kopać i nikomu nic do tego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yhbgrobdoivbvwamsv: Stary kończę tą głupią dyskusję bo serio nie chce Ci się nawet googla użyć i marnujesz mój czas. Pozwolenia wymaga studnia głębinowa jeśli ma wydajność powyżej 50m3 /h. Zwykłą studnię możesz sobie kopać i nikomu nic do tego.

@jaroslawt: wiec mowie po raz kolejny - dzialka zamieszkana musi mieć ujecie wody. Jeśli to własnir studnia i jest do celu użyciu przez ludzi to owszem, możesz wykopać sam
  • Odpowiedz