Wpis z mikrobloga

Hej, @anhedoniamentalna

Do jakich wniosków doszedłeś, czego nowego się dowiedziałeś w temacie? Czy jesteś w stanie odpowiedzieć mi w jakiej walucie zamrozić 80k pln na około rok teraz ze związku z nadchodząca hiperinflacja? Często widzę Twoje wpisy, więc chyba masz już wyklarowaną wizję, co można by zrobić z kasą?

#inflacja #pieniadze #gielda #kryptowaluty #akcje #bitcoin #waluty #euro #dolar #zlotowka #oszczednosci #nok #szwecja #usd #inwestowanie
  • 13
@mutozostaw: sam się zainteresowałem, po tym jak sobie obserwowałem newsy i wykres w czasie, jak spadało z $19k do $3k w 2017 roku. Wtedy myślałem, że to #!$%@? na amen i banieczka pękła. Ale jak zobaczyłem, że to gówno nie zdycha tylko za jakiś czas znowu sobie rośnie i kosztuje $10k, zacząłem zgłębiać temat i zrozumiałem, że to jest dużo więcej niż tylko aktywo spekulacyjne.
@mutozostaw jasne, zgadzam się, że teraz z energetyka sytuacja nie jest za ciekawe (zwłaszcza w Europie), aczkolwiek cena BTC nie jest aż tak mocno związana z sytuacją energetyczną danego regionu. Górnicy BTC są dosyć mobilni, są w stanie przenieść się w inne miejsca, gdzie prąd będzie tańszy, czy będą mieli lepsze warunki.

Już teraz ponad 60% wszystkich górników używa zielonej/odnawialnej energii, a w niektórych sytuacjach mają ja praktycznie po koszcie 0, np.
@mutozostaw: [*]

a tak na poważnie to z mojej perspektywy za dużo się nie zmienia fundamentalnie w BTC mimo jakiś wahań cen przez napierdzielanki szefów dwóch największych giełd. dokupuję jak co miesiąc, dalej uważam, że wzrostów szybko nie zobaczymy i tyle.