Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Coraz więcej Polaków rozważa wyjazd zarobkowy za granicę

Wyjaśnijmy sobie coś. 5-6k netto w Niemczech czy Francji to zarabia każdy w korporacji w większym mieście. Dyrektorzy czy menadżerowie zarabiają już zawrotne stawki 15, 20k netto euro miesięcznie. Wiem bo pracowałem jako hr i w Niemczech i w UK i we Francji. Na pensji 5k netto starcza na wszystko, na rate, na nowe auto, na normalne jedzenie, na wakacje. A nie trzeba być jakiś prawnikiem czy lekarzem ale normalnym middle czy back office.

Przestańcie ludziom podcinać skrzydła. Za granicą, poza może brakiem znajomych, jest naprawdę 1000x lepiej niż w polsce. W UK ktoś kto pracuje w finansierze w Londynie zarabia grube pieniądze. A znam polskich pm czy cpa co siedzą w Londynie i mają miliony zlotych przed 30.

A tak między nami, to im więcej Polaków wyjedzie, tym szybciej padnie polski system i będzie można go wreszcie odbudować.

Ja od kiedy wyjechałem w 2017 nie wierzę jak mogłem żyć w Polsce. W Polsce tylko osoby z plecami lub w it mają jak paczki w maśle gdy cała reszta musi zapieprzać. I nie mówcie mi o minimalnej pensji czy o średniej. Skala brania do łapy pod stołem w tych wszystkich sektorach rolnych, hotelarskich, usługowych i budowlanych jest zawrotna. Minimalna jest na papierze.

#emigracja
#pracbaza
#niemcy
#praca
#pieniadze

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #635018845debf7291e794325
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 42
@siona: a gdzie jest 18% z 70k€?
Zaraz sprawdzę u mnie

Na etacie kawaler ok 20%.
Ja na Jdg z 2 dzieci od 70k NETTO (co ważne, bo w Polsce progi są brutto co jest dymaniem)
2.5k€ podatku dochodowego