Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dostałam z moim partnerem zaproszenie na #slub i #wesele niby wszystko spoko, ale zastanawia mnie co myśleć o pewnej rzeczy. Otóż na zaproszeniu znajduje sie rymowanka. Coś o związku, troche sprośnie no i druga połowa wierszyka rymowanki jest o pieniądzach. Ogólnie, że im więcej nam wrzucicie do koperty, tym bardziej młodzi będą zadowoleni, będzie więcej dzieci itd
#wtf #pytanie
Fragment przykładowy:

Wrzućcie dużo kaski do koperty, niech młodzi mają chętki, będziemy mieli dużo dzieci, niech nam w podróży ślubnej słonko świeci, lecz na podróż trzeba dużo kasy, niech goście nie skąpią nam kasy, dużo mamony mało smutku, niech wesele sie też zwróci, a bieda sie zasmuci, pełny portfel kasa leci, będziemy mieli dużo dzieci.

...

Szczerze to wcześniej nie spotkałam się z takimi wierszykami. Czy uważacie, że to jest spoko? Mam wrażenie, że wprost nie chcieli mówić o kasie, ale napisali wierszyk i tam przekazują gościom, żeby wrzucali dużo kasy. Przy dawaniu zaproszenia jeszcze sie chwalili tym wierszem i hihrali sie, że dużo kasy coś tam wykosztowali sie itp
Spoko to jest czy niezbyt?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #634fc5e05debf7291e793825
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 25
@AnonimoweMirkoWyznania: > Wrzućcie dużo kaski do koperty, niech młodzi mają chętki, będziemy mieli dużo dzieci, niech nam w podróży ślubnej słonko świeci, lecz na podróż trzeba dużo kasy, niech goście nie skąpią nam kasy, dużo mamony mało smutku, niech wesele sie też zwróci, a bieda sie zasmuci, pełny portfel kasa leci, będziemy mieli dużo dzieci.

( _)

Mam wrażenie, że wprost nie chcieli mówić o kasie, ale napisali
@AnonimoweMirkoWyznania: żenujące...

Ja rozuniem, jak prosza o kopertę zaniast prezentów rzeczowych, ale takie z jasnym przekazem, że dużo kasy, żeby się zwróciło itd... No nie.
Byłan w życiu na ponad 30 weselach i się z czymś takim nie spotkałam.
@marietta335: ake o jakim dystansie piszesz? Wierszyk nie jest zabawny, za to ma wprost przesłanie, że "wyskakiwać z kasy".
To nie jest zabawne, tylko wiąże się z brakiem taktu.
Większość gości
@AnonimoweMirkoWyznania: dla mnie cringe w #!$%@? i chyba bym rozważyła nie pójście, bo skoro mają takie podejście to jeszcze będą bóldupić po fakcie, że za mało do koperty włożyliście. sama jakbym kiedykolwiek robiła wesele (doubt) to zamiast kwiatów/wina/zdrapek bym poprosiła o datki na jakąś fundację/schronisko, bo zakładam, że skoro robię taką imprezę to, żeby spędzić czas z bliskimi, a nie żeby mi się „zwróciło”
poza tym co to za traktowanie gości jak bankomaty?


@hermetyczniee: Spoko, po prostu idź na wesele i zapłać za siebie i ew. osobę towarzyszącą i nic nie dawaj.
P.S. Z drugiej strony takie wierszyki to wyjątkowa żenada (i zgaduję że to naciski rodziców, bo oni tak mają).
@agaja: jestem po prostu pod wrażeniem co dzisiaj ludzi obraża( ͡° ͜ʖ ͡°) to tylko głupi wierszyk, nie nakaz... Nie ma w nim również minimalnej kwoty, poniżej której nie wejdziecie na wesele ani innych absurdalnych rzeczy. Po przeczytaniu tego powinnaś o nim zapomnieć po 4 sekundach, a do koperty włożyć tyle ile uważasz. Zaproszenie na wesele to jest również wyróżnienie dla Ciebie, że młodzi chcą przeżywać z