Wpis z mikrobloga

@z___: Przestańcie wrzucać tą #!$%@?ą wyszukiwarkę UKE. Ona jest tak nieaktualna że głowa boli - dane są oparte o system SIIS w którym nie składa się deklaratywnch zasięgów a realnie uruchomione usługi lub takie które były tam ileś lat temu - co gorsza - dane zaraportowane są z 2017 roku. Pokazuje operatorów w wielu miejscach którzy fizycznie nie mają tam swojej infrastruktury. Jak chcecie wiedzieć kto w danym miejscu świadczy
  • Odpowiedz
@brokenik: Nie wiem skąd są dane i z kiedy, ale jest to użyteczne narzędzie. W Warszawie wyświetla faktycznie wszystkich dla kilku budynków które sprawdzałem i znam, wyświetla też małych i nieznanych szerzej operatorów, ogólnie polecam.
  • Odpowiedz
@z___: To jest uzyteczne narzedzie w takim stopniu, ze pokazuje dane nieaktualne (Orange ktory odmawia instalacji neostrady w kilkudziesieciu budynkach) albo w ogole nie pokazuje operatorow ktorzy maja lacze pod danym adresem i w calej okolicy ponad 10-15 lat.
Co najwyzej do zorientowania sie razem z innymi zrodlami a nie czy tam sa uslugi czy nie, ewentualnie do projektow POPC ale to tez nie jest aktualne.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: POPC to w ogóle jest odklejone od rzeczywistości. Mamy ulice i miejsca gdzie teoretycznie sieć POPC uwaga działa od 2 lat. Żadne z punktów adresowych nawet nie widziało światłowodu. Są miejsca gdzie raportujemy kable światłowodowe od 10 lat i nie ma ich ani w UKE ani gdziekolwiek. Burdel jest kosmiczny bo UKE to banda kretynów którzy w SIIS chcą raportować usługi uruchomione a nie realne pokrycie. W efekcie jest
  • Odpowiedz
@brokenik: Roznie bywa, w mojej okolicy lokalna firma miala swiatlowod w centrum miasteczka i to nie wszedzie, gdy Nexera wjechala w okolice gdzie jest tylko radiowka i czasami Neostrada, lokalina firma szybciej dociagnela swiatlowod ale zeby bylo smieszniej po sieci Nexery tez sprzedaja.

Z drugiej strony Nexera zaczela lub planuje klasc swiatlowody w centrum miasta na rynku czy blokach gdzie nie dostala dotacji...

Zeby bylo smieszniej w miescie wojewodzkim tez
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: Tak się buduje monopole. Przecież tam na te cele idą takie pieniadze, że normalny operator wybudowałby za to 3-4 razy więcej. To nie ma nic wspólnego z wykluczeniem cyfrowym. Firmy które dostają takie pieniądze z Państwowej kasy to rak.
  • Odpowiedz