Wpis z mikrobloga

Czy projekt bloga w fastapi jest ok do portfolio starając się na stanowisko juniora


@auauauauau: Robienie projektów ściśle pod portfolio troszkę mija się z celem. Portfolio powinno być efektem ubocznym naszych działań. Każdy projekt, który napiszesz samodzielnie i niesie za sobą jakąś wartość jest w porządku.
@auauauauau: Znajdź społeczność zgromadzoną wkoło czegoś co Cię interesuje i zacznij dla nich tworzyć jakieś apki/skrypty. W moim wypadku były to kryptowaluty, znalazłem niszową społeczność i robiłem proste stronki (zaczynałem od Django), desktop apps etc - zawsze miałem wsparcie i feedback a portfolio buduje się w fajnej atmosferze :).

Jak lubisz ryby, sport - cokolwiek, znajdź jakąś społeczność na przykład na Telegramie i napisz im bota z pogodą na jutro -
Portfolio powinno być efektem ubocznym naszych działań.


@Veni: no tylko gdyby nie wymóg portfolio to zazwyczaj żadnych działań by nie było. Ludzie chcą znaleźć pracę, żeby sobie w niej kodzić, a nie w wolnym czasie. Robienie projektu do portfolio do odwalanie jakiegoś szajsu, żeby zaruchać, tzn. dostać robotę
@Veni: jasne, że tak, pasjonatów nie brakuje. Po prostu najczęstsza sytuacja to jak ktoś szuka pierwszej pracy i się odbija bo nie ma projektów w portfolio, więc je robi żeby dostać pracę. Gdyby dostał pracę bez tego, to by nie robił żadnych projektów, a jeżeli już to nie z myślą o pokazywaniu ich komuś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@auauauauau: bedziesz ich potrzebował więcej, jeśli wiesz co chcesz robić dalej to kręć się w tych bibliotekach i miej te projekty porobione w jakimś zakresie który będzie świadczył o Twoim doświadczeniu w tym obszarze. Fastapi jest popularnym narzędziem, pomyśl o kilku małych projektach wykorzystując ten framework w różny sposób, typowe API z na przykład kursami, jakiś web-app etc.