Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Noiceno: tak, juany gdy USA nakłada sankcje na Chiny. Jak ma im się rozwijać gospodarka jak nie będą mieli chipów ani pracowników (specjaliści z obywatelstwem Amerykańskim w Chinach dostali propozycję - albo się zwalniają z pracy u Chińczyka albo tracą obywatelstwo USA).
@LJBW603 Do 2050 Chiny utracą 50% populacjii.
Nadchodzi globalna recesja. Ciekawe jak wpłynie to na popyt z kraju produktów niskiej specjalizacjii, który jest zwany "fabryką świata"?
Obecne sankcje z USA sprawią, że ponad połowa ich produkcji elektronicznej znika z rynku.
30% gospodarki Chińskiej jest oparte na bańce spekulacyjnej. Chiny posiadają miasta "duchy", czyli całe miasta niedokończonych budynków, które i tak znalazły nabywców, bo skoro rynek nieruchomości rośnie, to i cena tych niedokończonych
@LJBW603 Źródeł jest cała rzesza, ale najłatwiej to jak ci polecę Petera Zeihana. Typek bardzo klarownie omawia i analizuje większość z rzeczy o których wspomniałem wyżej. Muszę przyznać że niezły jest, bo przewidział Rosyjską inwazję na Ukrainę na lata w przód, analizując geografię, demografię i ekonomię Rosjii.
@anhedoniamentalna: Ja myślę tak
- dolar jest dobry bo kurs złoty/dolar jest korzystny dla dolara przez ostatnie dwa lata. Oczywiście dolar też podlega inflacji ( chyba mają 8%w ujęciu rocznym ostatnio). Jednakże Ameryka trzyma w miarę wszystkich za jajca, niby dlaczego ten dolar miałby spadać. Minus dolara jest taki, że nie wypłacisz go w gotówce bez prowizji u nas.

-euro kurs euro/złoty też jest korzystny dla euro przez ostatnie 2lata. Chociaż