Wpis z mikrobloga

#wojsko #wojna #ukraina #wot #pytaniedoeksperta #pytanie

Co sadzicie o Wojskach Obrony Terytorialnej (nawet w obliczu tego co wydarzylo sie na Ukrainie)? Potrzebne Polsce takie weekendowe wojsko (1 weekend/msc + 2 tygodnie w roku) do wsparcia wojska zawodowego? I czy jesli moze ktos z was juz tam jest to czy polecilby zeby sie tam zapisac kierujac sie patriotycznymi przesłankami? Dajcie prosze znac w komentarzach co o tym sadzicie. Pozdro!
  • 23
@AntiAdzik: ale z ciekawych rzeczy, dowiedziałem się że ja wychodząc z grupa strzelecka prywatnie na strzelnice raz (szkoleniowiec z WOT) mamy 200 sztuk ammo na osobe, robimy prawie 4 letni zapas policjanta w polsce, ktory ma 60 nabojów na ROK do wystrzelenia do treningu.
@AntiAdzik: Jak nie miałeś styczności z wojskiem wcześniej to idziesz na 16 dni i kończysz to przysięga. Generalnie wychodzisz tak jak po szkoleniu podstawowym kiedyś, ja to samo robiłem 3 miesiące.

Z moich obserwacji - to szkolenie 16 dniowe to wakacje. Jest tam oczywiście trochę klimatu wojska ale nie ma to porównania nawet do służby przygotowawczej o której już mówiono ze to wakacje.

Ale jak ktoś się chce wkręcić w wojsko