Wpis z mikrobloga

@throwaway2137:
no chłop zamówił, dostał lipę, następnym razem nie zamówi lub wybierze inne - wolny rynek
tam jest porównanie tego śniadania do szpitalnego (państwowego), czyli takiego, które komuchy lubią
nie wiem jak połączyłeś lipny catering z bekązkonfederacji, ale chyba w neoropie masz płacone za każdy wpis szkalujący, ten średnio wyszedł
Obecne gówno to zasługa neoliberałów


@throwaway2137: Akurat nędzne posiłki w szpitalach to zasługa rządzących, którzy na dzienne wyżywienie pacjenta przeznaczają żenująco niską kwotę. Z gówna bata nie ukręcisz. Gdyby kwota była realistyczna, a cena nie była jedynym kryterium, to by to inaczej wyglądało.
Obecne gówno to zasługa neoliberałów, którzy musieli wszędzie wtrącić elementy prywatyzacji, pozamykali szpitalne kuchnie i do szpitali ohydne, zimne żarcie sprowadzają zewnętrzne kateringi.


@throwaway2137: Zasługą neoliberałów jest to, że państwowy szpital jako jedyne kryterium rozstrzygnięć przetargów na catering bierze cenę, bo komfort pacjentów ma w dupie? Pacjent się przecież nie zbuntuje, tzn. może się zbuntować i iść do prywaciarza, ale haracz na NFZ płacić musi tak czy inaczej, więc #!$%@? z
@throwaway2137:

Głód w szpitalach to nie wina braku pieniędzy w systemie.
Obecna stawka żywieniowa to 10zł za pacjenta na dzień. Więc nawet gdyby w szpitalach zostały kuchnie (ja bym zostawił bo to jednak zawsze świeże) to panie kucharki gotowałyby chyba wodę ze szlaucha ogrodowego, żeby chociaż jakiś smak był.
Zasługą neoliberałów jest to, że państwowy szpital jako jedyne kryterium rozstrzygnięć przetargów na catering bierze cenę, bo komfort pacjentów ma w dupie? Pacjent się przecież nie zbuntuje, tzn. może się zbuntować i iść do prywaciarza, ale haracz na NFZ płacić musi tak czy inaczej, więc #!$%@? z tego buntu miał będzie. Po raz kolejny okazało się, że urzędnicy na państwowym etacie mają w dupie ludzi którymi powinni się zajmować. To bez wątpienia
Dokładnie tak. O to w końcu chodzi w liberalizmie. O spojenie organizmu władzy z kapitałem właściwym (korporacjami i panami spod ciemnej gwiazdy), a następnie rozrost aparatu kontroli, bezsensownej konsumpcji, wspólnych interesików. Efekt to zniszczenie planety, własnego gatunku, innych gatunków, kultury, sztuki, relacji. Z kolei wolny ryneczek, wolna wola, wczesne wstawanie itd. to wszystko przymioty racjonalizujące byt liberalizmu.

Masz wierzyć, że wszystko zależy od Ciebie, bo jeśli nie to kto wie, byt żebraka
Oho, liberalny spisek chce zniszczyć socjalistyczną utopię odcinek 2137. Taguj to poprawnie #urojenialewakoidalne


@TheSilentEnigma: Oho, a potem to nie był prawdziwy kapitalizm, odcinek 21373712.

Nie wiem o jakich herosikach mi tu lejesz wodę. To lewicowcy wiecznie poszukują jakiś herosików którzy o nich zadbają bo sami o siebie nie potrafią.


No my mamy herosików, co realizują nasz interes, a wy herosików, co wy realizujecie ich interes i ich dumnie bronicie, jak oni