Wpis z mikrobloga

#gravel #szosa #rower
Mirki, wczoraj na powrocie do domu nagle przestał mi praktycznie w ogóle działać tylny hamulec.
Pacjent ns rag+2
Mam mechaniczne hamulce tarczowe
Rower ma +\- 700km
Pewnie wystarczy tylko wyregulować hamulce ale nigdy tego nie robilem z tarczowymi, czy dobrze myśle, ze wystarczy jedynie podciągnąć mocniej tylna linke od hamulca?
  • 8
@mchmjszk: Nie wiem czy rozwiązałeś problem, ale na zacisku od strony koła masz pokrętło do regulacji nieruchomego klocka, przysuwasz go bkliżej tarczy, a od zewnętrznej - wykręcasz baryłkę, a jak nie pomoże - dokręć ją do do połowy, napnij mocniej linkę przy hamulcu (poluźnić imbusem śrubę trzymającą linkę, naciągnąć odrobinę, przykręcić śrubę), a potem precyzyjne regulujesz baryłką.
@ikov: Dzisiaj będę z tym walczył, od początku działały dosyć słabo ale teraz od powiedzmy 15km/h nie działają w ogóle, a jest to możliwe, ze spaliłem tarcze/klocki na stromym zjeździe?
@mchmjszk: Raczej mocniej się dotarły przy takim traktowaniu. Każde mechaniczne trzeba od czasu do czasu podciągać, bo się same nie regulują. A jeśli tego nigdy wcześniej tego nie robiłeś, to teraz masz od razu większą przerwę między klockami a tarczą do korekty.

Ja w ubiegłym tygodniu zakładałem na oba koła nowe klocki w mechanikach (avid bb5). Trochę krzywa tarcza na jednym z kół, więc pierwsze kilometry to było docieranie się klocków