Wpis z mikrobloga

@Trololo: w hr ogarnij sobie szybko formularz wypisujący cię z obowiązkowych nadgodzin podając tam jakiś przekonywujący powód a następnie pokaż go swojemu menedżerowi do podpisania. Jak to zrobisz odpowiednio wcześnie to ci się uda.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 247
@Trololo: "Pracownik, który nie znajduje się pod szczególną ochroną, nie ma prawa odmówić pracodawcy wykonywania pracy w godzinach nadliczbowych, gdyż obowiązek ten wynika bezpośrednio z charakterystyki umowy o pracy, której obowiązkiem jest podporządkowanie się pracodawcy" niestety ale to wynika bezpośrenio z KP, pracodawca ma prawo żądać od pracownika nadgodzin.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@bycjaktommyleejones: No i? Przecież grafiki pracy często tworzy się na miesiąc do przodu więc taki SMS otrzymany nawet kilka dni wcześniej gdy wykruszyła się obsada to chyba nic dziwnego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
@HaSSaN: raczej nie do obronienia w sądzie przez pracodawcę, raczej nie ma uzasadnionego interesu aby wymagać nadgodzin od pracownika
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bycjaktommyleejones: ja w mam nadgodziny planowe razem z grafikiem. Mam się wstawić bo uważają to jako zwykła praca. Za nadgodziny nie płacą, możesz odebrać w naturze jako dzień wolny, kiedyś.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 173
@Trololo: Przypominamy, iż uśmiech w miejscu pracy jest obowiązkowy, brak uśmiechu może skutkować natychmiastową ewaporacją. Dziękujemy za zaangażowanie, pozdrawiamy Arasa... Amazon. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz