Wpis z mikrobloga

Czołem #informatyka #programista15k #niebezpiecznik. Pewien specjalista wymienił mojej cioci dysk twardy w laptopie. Stary dysk umieścił w obudowie. Tak czy inaczej podpinając Stary dysk do laptopa system prosi o jakiś 48 cyfrowy kod, niejaki #bitlocker . WTF w ogóle? Ciocia nie miała konta Microsoftu, i też sama żadnego takiego klucza nie tworzyła i nie aktywowała Bit Lockera. Nie ogarnia takich rzeczy. Jak się sumarycznie teraz dostać do tego dysku? Heeeeelp.
  • 19
@44gts który tag jest niewłaściwy? Usunę . Szukam specjalistów w tej dziedzinie a nie przypadkowych osób więc wydaje mi się, że użyłem odpowiednich. Jeżeli nie to przepraszam ¯_(ツ)_/¯
@PiersiowkaPelnaZiol gość tylko powiedział mojej cioci że będzie trzeba wpisać hasło żeby się.do dysku dostać. I tyle, wsio . Pieprzony dramat, dane poszły w #!$%@? coś czuję. ¯_(ツ)_/¯

Ja gdy zmieniam dysk to dane pierw przerzucam do nędzy.....
gość tylko powiedział mojej cioci że będzie trzeba wpisać hasło żeby się.do dysku dostać. I tyle, wsio . Pieprzony dramat, dane poszły w #!$%@? coś czuję. ¯\(ツ)/¯


@musicisgood: no to niech powie jakie hasło, zwykle klucz jest na koncie microsoftu.

Right-click the computer object, and then click Properties. In the Properties dialog box, click the BitLocker Recovery tab to view the BitLocker recovery passwords that are associated with the computer.

https://www.youtube.com/watch?v=05xRqofqF1U
@musicisgood: Prawdopodobnie kiedyś włączyła szyfrowanie dysku bitlockerem. A że domyślnie został sparowany z TPM'em, nigdy o hasło nie pytał. Pyta za to przy każdej zmianie sprzętu. Możliwe że producent laptopa domyślnie w fabrycznym sprzęcie ustawił włączonego BitLockera. Hasło być może jest w pudełku, może nigdzie.
Dla jasności. To nie jest hasło do konta microsoft. To jest hasło którym zaszyfrowano dysk twardy. Możliwe że hasło jest pokroju "12345", a ten 48 znakowy
@musicisgood: Nie wiem, nie próbowałem. Być może to standardowa procedura kiedy TPM zauważy zmianę konfiguracji. Osobiście używam BitLockera na pendriwie w konfiguracji bez obsługi TPM'a. Podpinam pod różne kompy, zawsze woła tylko ustawione hasło.