Wpis z mikrobloga

Ale ta inflacja #!$%@?. Jeszcze pól roku temu to byl 1mln zł.


I jeszcze ktos chce zebym za to płacił.
Niech #!$%@?.

Nic bardziej nie #!$%@? jak to że idziesz na studia ktore trwaja 6 lat i nie nauczą Cię tam niczego sensownego,tylko jakies gówna,na ktore marnujesz czas w domu, a podstawowych czynnisci nikt nie ma zamiaru pokazać.

Co za gówniany kraj. Naściągali Ukraińcow, naprodukowali 10 osobowe grupy studenckie i jest w pyte. Znowu stare baby pojda do urn przekonane, że w kraju zydowskie grupy lgbt rozkradają polske.

#szpital #lekarze #zdrowie #edukacja #pis #polska #panstwo #medycyna #zalesie
gracilis - Ale ta inflacja #!$%@?. Jeszcze pól roku temu to byl 1mln zł.

SPOILER
...

źródło: comment_1665921012levvDKw6YHJ0DfFCY2iZQW.jpg

Pobierz
  • 42
@gracilis
1. Studia powinny być płatne - wszystkie
2. Ważne dla kraju - bezpłatne, ale do odpracowania (tak mają aplikanci sędziowscy czy prokuratorscy i na tym opierała sie fabula Przystanku Alaska). Nie ma sensu, by polski podatnik fundował specjalistę Niemcom.
3. Chętni na medycynę na tych warunkach i tak się znajdą. Chętnych jest wielokrotnie więcej niż miejsc (przynajmniej kiedyś bylo).
@Halbr: aplikancji sędziowscy i prokuratorscy to w ogóle jest śmieszna sprawa bo tam jest stypendium
Chętnych zawsze będzie wielokrotnie więcej niż miejsc i to jest dobre. Dostać mają się najlepsi a nie miernoty co zdały maturę na 30%.
@gracilis No tak, ale to stypendium to płaca za normalną robotę. Przecież nie podejmiesz innej pracy w tym czasie.

A co do najlepszych? To najlepsi nagle przestaną chcieć iść na medyka? Dalej będą szli. Sorry, ale naprawdę nonsensem jest opłacanie kształcenia lekarzy Niemcom. Nie stać nas na taki charytatywny czyn.
@Halbr: Ale właśnie PiS to robi. Chce kształcić 14 tys ludzi rocznie. 3 razy tyle co teraz. To jest bez sensu. Oni nie spłacą tego kredytu w Polsce tylko pojadą do Niemiec zarabiać na kredyt xD

Z resztą konieczność spłacenia kredytu nie łata dziury w personelu.

Z tym stypendium jest ten minus że jak nie zda się egzaminu to trzeba oddać całość. Po drugie stypendium nie rozwiązuje problemu chorobowego, składki emerytalnej,
Z tym stypendium jest ten minus że jak nie zda się egzaminu to trzeba oddać całość.


@gracilis Tam chyba jeszcze jest możliwość odpracowania w roli referendarza, ale ręki sobie nie dam uciąć.

To jest bez sensu. Oni nie spłacą tego kredytu w Polsce tylko pojadą do Niemiec zarabiać na kredyt xD


@gracilis To niech wyznaczą do spłaty kwotę astronomiczną, w ktorej Niemcy młodemu nie pomogą do zamiany na odpracowanie X czasu w
@Halbr: jak wyznaczą kwotę astronomiczną to przecież nikt o zdrowych zmysłach nie pójdzie xD

Moim zdaniem jedyne co zachęca ludzi do pracy to dobre warunki pracy i wynagrodzenie, a nie bat nad głową, ale co ja tam wiem. Po drugie nie wiem czy marzeniem ludzi jest wyjazd za granicę, z dala od rodziny i znajomych, uczenie się obcego języka i praca w zupełnie innym środowisku. Serio jeżeli ktoś wybiera emigrację to
jak wyznaczą kwotę astronomiczną to przecież nikt o zdrowych zmysłach nie pójdzie xD


@gracilis Pójdzie - przecież większość i tak leczy w Polsce już teraz. Więc cóż za różnica?

Moim zdaniem jedyne co zachęca ludzi do pracy to dobre warunki pracy i wynagrodzenie, a nie bat nad głową, ale co ja tam wiem. Po drugie nie wiem czy marzeniem ludzi jest wyjazd za granicę, z dala od rodziny i znajomych, uczenie się
A co do najlepszych? To najlepsi nagle przestaną chcieć iść na medyka? Dalej będą szli.


@Halbr: Ale wiesz, że ci najlepsi to mogą luźno studiować też poza Polską? I ci najlepsi, często pochodzący z normalnych domów gdzie rodzice mają łeb na karku, nie wpieprzą się w lojalkę na X lat albo kredyt na kilka milionów? Są zawody pozwalające na podobny status ze znacznie lepszym ogólnym QoL. Ja bym swojemu dzieciakowi w
Ale wiesz, że ci najlepsi to mogą luźno studiować też poza Polską?


@Strahl Jeśli tam są bezpłatne bez lojalek, to faktycznie klops.

Przecież to co PiS robi teraz to kompletna pauperyzacja i merytoryczne dorzynanie jakiejkolwiek semi-cywilizowanej opieki medycznej jaką mieli Polacy


@Strahl Jakie są prognozy co do liczby lekarzy w przyszłości? Bo nie wiem, czy lepsze zepsuć sobie zdrowie w kolejce do małej liczby lekarzy, czy poddać się opiece gorzej wykształconemu zagraniczniakowi,