Wpis z mikrobloga

W 2021 roku posiadałam częściowy meldunek w Holandii i teraz razem z chłopakiem chcemy się rozliczyć.
Czy częściowy meldunek można złożyć przez DigiD? Przeglądam jakieś artykuł z 2020 roku z aangfite24 i tam twierdzą, że częściowego meldunku nie ma na DigiD, ale jednak minęły dwa lata, a informacja na stronie Belastingu brzmi :
"U moet aangifte inkomstenbelasting 2021 voor belastingplichtigen die een deel van het jaar buiten Nederland wonen doen voor 1 december 2022."

Czyli jak rozumiem powinna być opcja przez DigiD.
Jako częściowo zameldowana powinnam składać formularz "M", gdzie na DigiD widać czy taki formularz właśnie składam?
Tutaj kolejne pytanie:
"Einddatum waarop u in Polen woonde?"
Czy wybierajac tę datę chodzi im o datę meldunku w Holandii, czy o faktyczną datę wyjazdu z Polski (nawet jeśli nie było jeszcze meldunku w NL?)
Jeśli nie, to w którym miejscu podaje się datę meldunku?

Druga rzecz,
"Waren deze bezittingen op 1 januari 2021 in totaal meer waard dan € 31.340?"

Jak rozumiem, jeśli mam na koncie więcej niż 31.340 euro to mam zapłacić za to podatek? Wtf?

Trzecie pytanie,
"Was u in 2021 in Nederland verzekerd voor de AOW en de Anw?"
W 2021 pracowałam przez agencję, jak mogę sprawdzić czy byłam na to ubezpieczona czy nie?

Na koniec dostałam takie coś :
"U bent geen kwalificerende buitenlandse belastingplichtige. Klik op 'Akkoord' om verder te gaan."

To dobrze, czy źle? Bo nie wiem jak to interpretować.

Na koniec otrzymałam informację :
"U kunt geen rechten ontlenen aan deze berekening."

Czyli coś jest chyba jednak nie tak...
Czy ktoś byłby w stanie pomóc ewentualnie na PW z ogarnięciem tego?
Wszystko wypełniłam niby jak trzeba, ale końcowo coś jest nie tak.

#holandia
  • 4
@tarushiba: jak znasz angielski, to zadzwoń do Belastingdienst dla obcokrajowców. Po co płacić za takie banały. W tej deklaracji też chyba możesz wybrać język angielski, ale nie jestem pewien