Wpis z mikrobloga

@Gaidemski: @dean_corso: że aloppnie rozumie co jest przyczyną, to jestem zaskoczony.... Dzban :P

Ludzie komplet IE nie ogarniają że to rosnąca ilość UTXO będsie stanowiła w przyszłości większy problem niż sam rozmiar historycznego łańcucha. To znany od dawna problem i już są opracowywane rozwiązania, jak np uteexo (później do tego wrócę)

Problemem jest rosnąca baza UTXO. Obecnie jest ich ponad 80mln a waga bazy tych UTXO
cyberpunkbtc - @Gaidemski: @dean_corso: że aloppnie rozumie co jest przyczyną, to jes...

źródło: comment_1665872923Mm11VGLEeG8Bo51QCEtMSN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: nie sądzę żeby ilość utxo miała znaczący wpływ na synchro, weś sobie policz ile % całości blockchaina stanowi mempool
poza tym node nie zaczyna nic weryfikować do momentu gdy ściągnie całość, także ta twoja ściana tekstu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
I nie Atari. To nie jest problem dla się i jak to sobie ubzdurałeś. W ostatnich latach ilość nodów BTC wzrosła bardzo szybko, co jak wiadomo jest spowodowane przez bardzo dużą liczbę instalacji, głównie umbrell na raspberry. Atari, te 3000 nodów to są raspberry po z 4GB ramu i to one mają problem z synchrem przez byt dużą ilość UTXO, ktoech jest w stanie trzymać w ramie mniej niż połowę... Malin mają nie dość że wolnyinterfehs I/O sata3, to też sam ram jest bardzo wolny, co przy 4GB daje razem efekt braku nadążania z synchrem w niektórych momentach..

Jednak to nie jest kutwa problem dla sieci, bo taki wniosek sobie wymyśliłeś. To nadmiarowe nody względem 2-3 lat wstecz i to tylko część. Obecnie ilość wydajnych nodów cu czas rośnie, to że doszło trochę nodów na zbyt słabym hardware nie ma negatywnego wpływu na się przecież... Źle by było gdyby to obecna stała liczba nodów przestała dawać radę,ale to dodaykowe przecież. Te jak i Kiele wydajnych cały czas dochodzą. Gdyby teraz wyłączyć te 3k to według ciebie byłoby lepiej bo nie widziałby a ich???

Obecnie nie ma żadnego problemu... ALE NIESTYTY NA AJ PO RAWDOPODOBNIEJ BEDZIE I TO NIEDLUGO :/// Problemy się zaczną jeżeli ość UTXO będzie rosła tak szybko jak ostatnio....
Niestety, najprawdopodobniej toodczujemy, ale mamy już gotowe jedno z ulepszeń, które są o iwcujace Obecnie cały czas pracują nad ulepszeniem qydajnosci i prędkości UTREEXO. ITREEXi jest gotowe, od dawna już tylko jeiptymalizuja, testując jego wydajność w symulacjach sieci z dużo większymi ościami UTXO,..
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: nie sądzi.. ja #!$%@?...
Pełno ludzie nie sądzi bo jest pewna i pracuje nad rozwiązaniami tych problemów.

Czytaj, analizują w #!$%@? danych. Skondensuj dzbanowi., Wyjaśnij prostym językiem. Z dupy stwierdza że to głupoty
cyberpunkbtc - @cyberpunkbtc: nie sądzi.. ja #!$%@?... 
Pełno ludzie nie sądzi bo je...
  • Odpowiedz
atechniczna dzbaneria nie zrozumie


@cyberpunkbtc: Obrażasz ludzi, a nie chodzi o brak zrozumienia tylko brak wiedzy. Ja siedzę w BTC od 2012, mam noda i pierwszy raz czytam o takich problemach o których piszesz. I nie chodzi o tłumaczenie skomplikowanych problemów obliczeniowych tylko przekazanie prostej informacji w czym problem i w ogóle dlaczego jest to problem. Mój node działa na VM na 4GB RAM i sobie działa dobrze. Zamula tylko
  • Odpowiedz
@Jah00: on kompletnie nie zrozumiał tematu, wyzwał od dzbanòw Jamesa Loppa i Marco Falke kek
Cyber myśli że odkrył Amerykę hahaha i że nie musi nic czytać bo wszystko wie.

Przecież ta jego teoria jest tak słaba jak dowody CSW że jest Satoshim. Koleś myśli że 2GB danych z bazy UTXO, spowalnia znacząco synchro 300GB kek.
Jak się zorientował jakie bzdury napisał to od razu zaczął wyzwiska i
  • Odpowiedz
Nie widzisz kilku źródeł, pdfow, filmu i cytatu potwierdzającego co mówe?


@cyberpunkbtc: Ale ja nie mam czasu czytać PDFów, oglądać filmów i analizować tego. Prawie nikt nie ma na to czasu. Mam czas przejrzeć tag raz w tygodniu i to wszystko. Jak chcesz się dzielić informacją to rób to tak, by inni mogli szybko zrozumieć. Bo ja w sumie nie wiem o co ci chodzi. Ale nie muszę, daję tylko
  • Odpowiedz
@dean_corso: ty jesteś niedorozwinięty? Podrzucilem kilka przykładów które potwierdzają dokładnie to co napisałem. Można znaleźć w #!$%@? więcej. Cały film który podrzucilem oraz cytat to dokładnie to samo co napisałem.

Otępiały flinstone dalej zaprzecza... (
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: tak w ogóle to grzejesz nie ten temat.

At time of writing, Bitnodes reports 5900 IPV4 nodes, 1250 IPV6 nodes, 7650 tor nodes. Assuming a scenario of max duplication across all networks then there may be as few as 7650 unique reachable nodes.

Z czego tylko 3K miało upstream powyzej 0.64 MB

3K nodów dla sieci ktora ma być worldwide
  • Odpowiedz
@dean_corso: Atari ignorujesz wszystko. To żałosne.... Będziesz spamowalo pierdoła mi byle wyglądało że kończysz dyskusje i masz rację?

*****"""

Mnie w przeciwieństwie do ciebie nie przeraża czytanie. Uwielbiam zdobywać wiedzę na temat których jestem ciekaw. Internet jest jego skarbnica genialne narzędzie.. Jeżeli coś mnie i teresuje tov od #!$%@? materiałów. To chyba
  • Odpowiedz