Wpis z mikrobloga

Jakie są te inne firmy wie ktoś? Mi do głowy przychodzi tylko oneweb ale nie wiem czy są w stanie tyle terminali ogarnąć i to znacznie mniej zaawansowany projekt.

Chyba że chodzi o kogoś kto ma setelity wyżej niż leo ale to wtedy nwm czy taki talerzyk wystarczy do komunikacjii
Oriętuje się ktoś jak to wygląda? Ciekawa sprawa

https://www.politico.com/news/2022/10/14/starlink-ukraine-elon-musk-pentagon-00061896
#spacex #ukraina #wojna #rosja
  • 5
@EliG: oneweb ma kilkaset satelit to już zaawansownay projekt. I chyba na trochę wyższej orbicie żeby większy obszar pokrywały

No ale do zastosowań wojskowych nie potrzeba 20ms pingu i 300mb/s transferu więc te z geo też chyba mogą być. W artykule jest też mowa o viasat ale z tego co wiem zostały szybko zneutralizowane przez rosje na początku wojny nwm jak teraz to wygląda
@knsk1: Aktywne usługi internetowe
W maju 2021 r. OneWeb poinformował, że jego ówczesna konstelacja (218 statków kosmicznych), a także dodatkowe 36 satelitów, których wystrzelenie zaplanowano na 1 lipca 2021 r., będą gotowe do świadczenia usług internetowych w regionach na północ od 50° szerokości geograficznej do końca 2021 r. Obejmuje to Wielką Brytanię , Alaskę , Europę Północną , Grenlandię , Islandię , Morza Arktyczne i Kanadę .

Ukończenie 648-satelitarnej sieci