Wpis z mikrobloga

#zalesie #komputery
Złożyłem młodemu na urodziny naprawdę fajny komputer. Włożyłem w to sporo kasy, czasu i zachodu. Postawiłem Windowsa, potestowałem. Chodził uruchomiony kilkanaście godzin.
Wykorzystałem do tego zestawu kilka elementów ze "starego" komputera, który został zalany. (Pisałem o tym jakieś 2 miesiące temu). Procesor, dysk SSD i zasilacz (Aerocool 650W), taki ładny, świecący.
Komputer wyszedł naprawdę fajnie - picrel jeszcze sprzed skończenia tematu, czyli pospinania kabli, dołożenia szyby z przodu itp. Komputer teraz wisi na ścianie.
A dlaczego #zalesie ?
Młody włączył komputer. Pierwsze co to zainstalował sobie Fortnajta. Jako ze karta graficzna to MSI RTX3060 Ti Gaming Z Trio, czyli jedna z najlepszych w swojej kategorii, to koniecznie #!$%@?ł na ultra ustawieniach. Fajnie się grało, ale framerate po paru minutach zaczął spadać...
Po jakichś 15 minut grania w mieszkaniu #!$%@?ło bezpieczniki XD
Różnicówkę wybiło na obwodzie, do którego podłączony jest komputer. Więc szybkie sprawdzenie wszystkiego - komputer wywala różnicówkę.
Mam nadzieję, że to tylko zasilacz #!$%@?ło tym razem, bo się chyba zapłaczę.
dominowiak - #zalesie #komputery
Złożyłem młodemu na urodziny naprawdę fajny kompute...

źródło: comment_1665818393FAcxlwjHMuHAKQ19AEqTof.jpg

Pobierz
  • 21
@dominowiak: Że się ktoś #!$%@?ł w jakiś kabel. Żeby zasilacz #!$%@?ł różnicówkę to nie wiem co by się musiało w nim dziać jak działa przy małym obciążeniu, oczywiście też warto sprawdzić bo to będzie najprostsze.
Albo podłącz do tego samego gniazdka co komp czajnik elektryczny i niech zagotuje wodę.
Że się ktoś #!$%@?ł w jakiś kabel.


@mamnatopapiery: > Że się ktoś #!$%@?ł w jakiś kabel.

@mamnatopapiery: kabel wisi za biurkiem, poza zasiegiem nóg i rąk. Ale nie sprawdziłem czy przy podłączniu nie wyciągnąłem go z gniazdka.
Ale mimo to jestem na 99% pewny, ze po prostu zasilacz nie wytrzymał obciążenia i #!$%@?ło w nim bezpiecznik. Chociaż mogę się mylić.
@dominowiak: Ale on się uruchamia i pod obciążeniem #!$%@?, czy już cegła? Jak to drugie to źle zrozumiałem. Może być zasilacz, sprawdź na pewno te kable modowane, czy pinouty się zgadzają, bo o ile od strony urządzeń jest standard, o tyle od strony zasilaczy to jest wolna amerykanka.
@mamnatopapiery: komputer chodził normalnie przez jakiś czas. Be obciążenia chodził ponad dobę. Natomiast wypierniczył się tak z 15 minut po odpaleniu gry. Teraz jest kompletnie cegła do tego stopnia, że jak podłączam go do prądu i wciskam włącznik to wywala bezpieczniki w mieszkaniu.
@dominowiak chciałem ci wysłać mem z machający papajem widząc ten set, ale później doczytałem do końca ( ͡º ͜ʖ͡º) z drugiej strony nie wiem jaki procek, więc może chłodzenie nie będzie potrzebne xD
@dominowiak: może uda ci się to ominąć, ale jak ci zacznie chłodzenie charczeć na 80% obrotów jakby ktoś prętem jeździł po grzejniku to będzie śmiesznie. Wiem bo mam, na szczęście po kilku miesiącach się uspokoiło xD
i5-10600k


@dominowiak: wiesz, nie wykluczam że ja i kilka innych osób miało problem z hałasem przez jakieś wady fabryczne czy coś, ale z trzymaniem temperatury przy podkręcaniu procka to średnio daje rady. Póki lecisz na bazowym 3,8 czy w twoim przypadku 4,1 GHz powinno być git.