Wpis z mikrobloga

Mirki jecie #wenlafaksyna rano czy wieczorem? dzisiaj mi zwiększyli dawkę i dostałam info, że mam sobie wybrać czy chce jeść po 75 rano i 75 wieczorem, czy przyjmować 150 wieczorem, + do tego #pregabalina . Niby to nie powinno mieć znaczenia, ale czytałam opracowanie jakiegoś profesora, psychiatry i tam z kolei wyczytałam:

W zasadzie nie powinno być różnicy, czy lek podaje się rano, czy też wieczorem, ponieważ długi czas biologicznego półtrwania sprawia, że po jednorazowym podaniu terapeutyczny poziom w surowicy krwi utrzymuje się przez całą dobę. Z praktyki wynika jednak, iż u większości chorych czas podania leku ma istotne znaczenie: pacjenci najsilniej odczuwają działanie wenlafaksyny wkrótce po jej podaniu. Opisane zjawisko – niezależnie od tego, czy ma dobre uzasadnienie teoretyczne – jest często obserwowane w codziennej praktyce.


No i tu pytanko, placebo czy faktycznie ma to jakieś większe znaczenie?
#depresja #nerwica #psychiatria #psychiatra
Zmorka - Mirki jecie #wenlafaksyna rano czy wieczorem? dzisiaj mi zwiększyli dawkę i ...

źródło: comment_1665766121WrB1IKC0j53Ua6lQKzOlrA.jpg

Pobierz
  • 11
@Zmorka: najlepiej bierz rano i popołudniu, kiedyś brałam z własnego lenistwa wieczorem zamiast po południu i kiedy poszłam do innego psychiatry to usłyszałam, ze nie wieczorem tylko po południu max do godziny 14