Wpis z mikrobloga

A tak z innej beczki to brakuje obslugi przypadku a i b rownego XD to głupi przykład, nie działało mi w bardziej zaawansowanym programie w jednym miejscu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: ale switch jest ograniczony z kolei tym, że #!$%@? po jednej wartości, i kejsy są konkretne. Nie możesz mieć w kejsie elo > 0 albo someList.contains(elo). Poza tym w kotlinie nie musisz używać .contains bo masz fajne infixy, więc wystarczy elo in someList. Ani ternary, ani switch, ani if z żadnego znanego mi języka nie ma podejścia do ifów w kotlinie
@konkuterowiec: > Ani ternary, ani switch, ani if z żadnego znanego mi języka nie ma podejścia do ifów w kotlinie

@konkuterowiec: ok, wszystko zgoda, ale ja tak tylko przypomnę, że Kotlin te ify i switche i w zasadzie większość składni i mechanizmów wziął 1:1 ze Scali, gdzieniegdzie zmieniając jedynie kosmetycznie jakieś nazwy, więc swój zachwyt kierujesz trochę nie w tę stronę. A przy okazji popsuł parę rzeczy (np obsługę nulli)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krolik: Scali nie znam, jak po paru miesiącach w kotlinie wróciłem do Javy to było ciężko. A co jest nie tak z obsługą nulli w kotlinie? Ja uwielbiam, szczególnie w porównaniu do Javy, gdzie optional optionalem optionala pogania, a w Kotlinie nullable type i Elvis operator i hej
@konkuterowiec: choćby to że nie możesz wyrazić typu Option[Option[T]] - a semantycznie Some(None) to jednak co innego niż None. Poza tym nie możesz napisać kodu generycznego, który będzie działał zarówno na typach opcjonalnych jak i nieopcjonalnych. A, no i brakuje analogicznego mechanizmu dla czegoś co by przechowywało też kod błędu, bo brak wartości niesie bardzo mało informacji i czasem chciałbyś mieć informacje dlaczego brakuje wartości. Czyli cos co inne języki