Wpis z mikrobloga

Dostaliśmy zdjęcia z ślubu i wesela. Niewyraźnie, nieostre, niewykadrowane, bardzo mała rozdzielczość, ogromne szumy i ziarno, 4000ISO, zdjęcia z fleszem (ustawiony flash z boku) tak że pół ciała jest ciemne. Brak zdjęć stricte portretowych, takich typowych weselniaków, większość robione na szerokim kadrze (mimo 50/100mm ogniskowej). Zero pomysłu
Jestem załamany, różowa w kółko płacze. Kasa nie mała. Biorąc ją z polecenia i oglądając mnóstwo jej zdjęć z wesela naszych przyjaciół - nam się bardzo podobało. A tu taki klops. Co robić? Jestem załamany, nie potrafię myśleć pozytywnie
Na 700zdj, trzy - cztery sztuki zdjęcia w miarę poprawne.

Sprzęt użyty przez fotografa canon eos6d mk2 i stałki 1.4 / 1.8; nie spodziewałem sie takiego efektu jak z pierwszych cyfrówek 20 lat temu

#fotografia #fotografiaslubna #foto #pomocy #wesele
  • 151
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
@sgsa:

Bo sie nasrało tych "fotografek" "z polecenia" czyli córka sasiadki co zrobiła pierwsze zdjęcia na nieco lepszym sprzęcie i mysli, ze jest artystką, bo sie tło rozmazało i woła 5 koła za slub.
  • Odpowiedz
@sgsa: miałem iść na ślubnego :-) m.in. z powodu potencjalnego #!$%@? nigdy nie poszedłem w to na poważnie, wszystkie zrobiłem jako prezenty ślubne i goście nie raz się odzywali czy u nich też zrobię. to nie dla mnie. ;-)
  • Odpowiedz
@sgsa
To pierwsze zdjęcie przecież jest całkiem spoko. Na branżowych grupach zebrało by sporo lajków bo jest przemyślanym kadrem. Można #!$%@?ć się do ziarna, ale to jakis zwykły ślubny preset.

To drugie zdjęcie nieudane. Nie ogarniam światła.

Dojeżdżanie o iso 1600 brzmi jak żale amatora bo ktoś powiedział, że ISO ma być jak najmniejsze.

Zastanawiająca jest rozdzielczość tych zdjęć. Nie rozumiem tego, oddała materiał w 3mpx? To jakiś absurd :⁠-⁠D
  • Odpowiedz
@sgsa:
1. parametry które wkleiłeś są całkowicie ok, nic zdrożnego tam nie ma
2. rozmiary to żart, oddawanie zdjęć w 2 mpix jest nieakceptowalne
3. ziarno raczej dodane w post process, jeżeli robiła w rawach to jest 100% do wyciągnięcia, ale z otrzymaniem rawow może być ciężko. możecie pogrozić to w ramach ugody powinna je oddać, a wtedy wprawiony człowiek wyciągnie z tego cuda
4. ostatnie, nieostre zdjęcie już nie do
  • Odpowiedz
rzeczywiście, żaden problem, że jedyna pamiątka z wydarzenia, które prawdopodobnie OP będzie miał raz w życiu (oby), nie została zachowana xDD


@muchatse: Ty kojarzysz, że pamiątek nie trzeba oglądać codziennie? Czasem wystarczy, że będziesz miał co pokazać wnukom.
  • Odpowiedz