Wpis z mikrobloga

Dostaliśmy zdjęcia z ślubu i wesela. Niewyraźnie, nieostre, niewykadrowane, bardzo mała rozdzielczość, ogromne szumy i ziarno, 4000ISO, zdjęcia z fleszem (ustawiony flash z boku) tak że pół ciała jest ciemne. Brak zdjęć stricte portretowych, takich typowych weselniaków, większość robione na szerokim kadrze (mimo 50/100mm ogniskowej). Zero pomysłu
Jestem załamany, różowa w kółko płacze. Kasa nie mała. Biorąc ją z polecenia i oglądając mnóstwo jej zdjęć z wesela naszych przyjaciół - nam się bardzo podobało. A tu taki klops. Co robić? Jestem załamany, nie potrafię myśleć pozytywnie
Na 700zdj, trzy - cztery sztuki zdjęcia w miarę poprawne.

Sprzęt użyty przez fotografa canon eos6d mk2 i stałki 1.4 / 1.8; nie spodziewałem sie takiego efektu jak z pierwszych cyfrówek 20 lat temu

#fotografia #fotografiaslubna #foto #pomocy #wesele
  • 151
  • Odpowiedz
@sgsa: Problemy pierwszego świata xD
Nawet nie chce mi się tego wyszydzać. Jacy puści i nijacy muszą być ludzie podniecający się tym gównem, którego i tak nigdy nikt nie będzie miał ochoty oglądać.
  • Odpowiedz
@scorcher robiłeś kiedyś zdjęcia z lampą?
Wystarczy 1/80 i dopalenie żeby zdjęcie było ostre. Masz nawet w aparacie sposób robienia zdjęć na "drugą kurtynę" czyli naswietlasz zdjęcie pół sekundy i na koniec aparat wyzwala lampę. Bajer często używany w fotografii ślubnej.

Nie wiedzę w ogóle potrzeby używania 1/250 jak walisz lampą a inna sprawa, że do tego potrzebujesz lampy lepszego gatunku z hss bo zwykła lampa ma max 1/200. Jak złamiesz te
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
No beka w #!$%@?. Jak Ty płacisz za coś i dostajesz 1% tego co powinieneś to machniesz ręką i po sprawie, co nie?


@BulgarskiTaboret: wtedy próbuje rozwiązać problem i dojeżdżać partarcza, a nie płakać xD
  • Odpowiedz
@sgsa:
- ISO 4000 na 6d2 nie powinno dawać aż takiego szumu, ale z RAW da się to pewnie jakoś wyciągnąć.
- Rozdzielczość 3MP to faktycznie masakra, ale na pewno ma zdjęcia w wyższej rozdzielczości.
- To zdjęcie z tańczącą parą i ostrością na drugi plan, to wzorcowy przykład gdy punkt ostrości ustawiony na centralny, nie nadaje się do takiej sytuacji. Normalne u amatorów, ale u doświadczonego fotografa ślubnego, takie coś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
My 5600 po z pakietem sesji poślubnej i kilkoma alubami


@sgsa: co? Pięć tysięcy sześćset zdjęć? Czyli jeśli przeznaczymy 5 sekund na każde foto to mamy prawie OSIEM GODZIN oglądania?
  • Odpowiedz
@mentari tak to wygląda. Ja z trzech aparatów przynoszę około 3-4k fot. Wyselekcjonowanie 400 przyzwoitych zdjęć żeby zrobić z tego historię zajmuje prawie tydzien (no ale nie siedzę bite 8h przy monitorze ;⁠-⁠)

Ale tutaj akurat chodzi o cenę :⁠-⁠D
  • Odpowiedz
@mentari płacisz za całą usługę, w której fotograf deklaruję ile oddane zdjęć. Są fotografowie którzy robią 1k zdjęć i oddaną 120, są tacy co robią 8k i oddają wszystkie poprawne technicznie z dolnymi widełkami np minimum 400. Przez kilka lat byłem fotografem w naszej ekstraklapie. Wyobraź sobie, że z meczu niektórzy przynosili po 3k zdjęć (walili każdą akcję serią jak z karabinu) a w ciągu godziny do agencji musiało spłynąć 50 gotowych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tryb_graficzny: tzn dla mnie oczywistym jest, że płacę za finalną liczbę obrobionych zdjęć. Nie za bardzo obchodzi mnie ile fotograf sobie natrzaska, może trzymać guzik migawki cały czas xD
  • Odpowiedz
@sgsa tak sobie jeszcze myślę, że ta rozdzielczość to może wysłała Wam miniaturki żebyście z nich wybrali co ma być na wydrukach? Ja tak robię lepiej wydać 200mb niż 20gb danych bo większość ludzi nie ogarnia, pobiera na telefon i później nic nie działa.

Dostaliście normalnie pendrive z taką rozdzielczością?
  • Odpowiedz
@DOgi 2048 na długim boku był przez większość czasu uznawany za docelowy rozmiar do social mediów, gdzie np FB "nie ingerował" w jakość zdjęcia.
Przypuszczam, że ma po prostu taką akcję zapisu, pytanie czy ma też dodane wyostrzenie po zmniejszeniu, bo zmiana rozdzielczości bardzo negatywnie wpływa na ostrość obrazu.
  • Odpowiedz
@Xodet: Tak tez w zespolach muzycznych sie robi,niestety dostałem pare razy zlecenie na nagranie solo w pewnych utworach a potem moje solo slyszalem w demo jakiegos zespolu gdzie babka nie umiala grac i ledwo co trzymala instrument ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz