Wpis z mikrobloga

Dostaliśmy zdjęcia z ślubu i wesela. Niewyraźnie, nieostre, niewykadrowane, bardzo mała rozdzielczość, ogromne szumy i ziarno, 4000ISO, zdjęcia z fleszem (ustawiony flash z boku) tak że pół ciała jest ciemne. Brak zdjęć stricte portretowych, takich typowych weselniaków, większość robione na szerokim kadrze (mimo 50/100mm ogniskowej). Zero pomysłu
Jestem załamany, różowa w kółko płacze. Kasa nie mała. Biorąc ją z polecenia i oglądając mnóstwo jej zdjęć z wesela naszych przyjaciół - nam się bardzo podobało. A tu taki klops. Co robić? Jestem załamany, nie potrafię myśleć pozytywnie
Na 700zdj, trzy - cztery sztuki zdjęcia w miarę poprawne.

Sprzęt użyty przez fotografa canon eos6d mk2 i stałki 1.4 / 1.8; nie spodziewałem sie takiego efektu jak z pierwszych cyfrówek 20 lat temu

#fotografia #fotografiaslubna #foto #pomocy #wesele
  • 151
  • Odpowiedz
@sgsa to ja odpowiem jako slubniak, pewne standardy muszą być zachowane, tutaj to wygląda jakby ktoś nie miał pojęcia co robi. Jak wyciągniesz Rawy od fotografa, w co wątpię, to możesz uderzać do kogoś kompetetnego żeby spróbował coś z tego wyciągnąć. Matryca z 6d dużo wybacza, więc jeśli nie są całkowicie #!$%@? to można jeszcze coś uratować. ;)
  • Odpowiedz
85/1.6 viltroxa


@acropora: Mówisz o tym 1.8 w pierwszej wersji z nieoficjalnym firmware? Mam go i tak się zastanawiam.. Warto kombinować z podmianą softu? Nie widziałem nigdzie porównania, a boję się, że coś stracę rzez brak nowej wersji softu.
  • Odpowiedz
@sgsa: łooo #!$%@? to ja za 800 zł zrobiłem znajomemu sesje przy skromnym ślubie cywilnym + sesja w plenerze w inny dzień, niecałe 300 zdjęć, canon 6d here, znajomi mega zadowoleni. Zaznaczam przy okazji, że to była moja pierwsza i pewnie ostatnia sesja, zerowe doświadczenie w tego typu uroczystościach bo sam focę w zasadzie tylko krajobrazy amatorsko. Nieźle was tam wyruchała :(
  • Odpowiedz
1.6/1.7/2.0/2.2 jest po zmianie


@acropora: Ok, uspokoiłeś mnie trochę, spróbuję w wolnej chwili się nim pobawić.

4 tysiące za robienie zdjęć przez jeden wieczór? Dla tego świata nie ma ratunku.


@kinlej: Jeden wieczór focenia to przynajmniej tydzień, jak nie dwa obróbki. No i sprzęt kosztuje coraz więcej. Ja za swojego dałem 3,5k i nie żałuję ani złotówki.
  • Odpowiedz
płacze przez zdjęcia? xD brzmi jak poważny problem


@pomaranczowy_bonk: Bo wiecie - dzieci w Afryce XD

A prawda jest taka, że jak coś miłego masz w życiu i nastawiasz się na to, że dostaniesz fajną pamiątkę z tego wydarzenia to po prostu przykro jest człowiekowi jak ktoś zawodzi.
  • Odpowiedz
My 5600 po z pakietem sesji poślubnej i kilkoma alubami,


@sgsa: Może z amatora zostanę profesjonalistą i założę #!$%@? stuido fotograficzne
  • Odpowiedz
@sgsa podeślij mi na priv ze 3-4 zdjęcia z których jesteście niezadowoleni, chętnie rzucę na nie okiem i zobaczę co dałoby się zrobić. Ale wymiary które wrzuciłeś w poście nie wróżą niczego dobrego
  • Odpowiedz
@sgsa: ja tam akurat lubię ziarno. Tym bym się nie przejmował, ale zdjęcia powinny być pod to odpowiednio obrobione. Za to to drugie zdjęcie z lampą walącą prosto w tańczących ludzi to jest jakiś dramat xDDD
  • Odpowiedz
@sgsa:
masz w umowie, że poziom pracy ma nie odbiegać od zapoznanego w portfolio itp? z tego co pokazałeś na przykładach to wygląda, jeśli stylem odbiega to co chciałeś, jakby próbowała nowego stylu obróbki, jasno i ziarniście, ale jeszcze go nie ogarniała XD

wcale sie nie dziwie że rożowa ryczy, sama ostatnio o sobie robiłam mema, ze gdybym dostała beznadziejne zdjęcia z wesela, to by mnie na sor wieźli pod respirator,
  • Odpowiedz