Wpis z mikrobloga

@trejn: Boże, już widziałem parę tych wysrywów na grupie UP Studencka na FB, co ci ludzie mają #!$%@? w głowach to ja nie wiem ( ͡º ͜ʖ͡º) w sumie chyba niewiele, myślą że są czepkiem świata i cały świat się wookół nich obraca.
  • Odpowiedz
@Bover: Mowa o osobach transpłciowych, czyli takich które zmieniły płeć.


Oczywiście że tutaj jest mowa o osobach non-binary a nie takich które mają zmienioną płeć w dowodzie xD Zainteresuj się tematem zanim napiszesz gówno
  • Odpowiedz
Oczywiście że tutaj jest mowa o osobach non-binary a nie takich które mają zmienioną płeć w dowodzie xD


@trejn: skąd to przypuszczenie wziąłeś? Z tego obrazka bynajmniej to nie wynika.
  • Odpowiedz
Zupełnie nie czaje tej sytuacji. Przy całej mojej sympatii dla osób LGBT, to jaki tu jest problem? Jeśli taka osoba zmieniła płeć, ma wydany nowy dowód osobisty z inna płcią to przecież uczelnia musi go zaakceptować.

Chyba ze tu mamy do czynienia z akcja w stylu hurr durr dziś rano jestem facetem proszę mnie zmienić w systemie na faceta, ale za tydzień może mi się odwidzi
  • Odpowiedz
@Bover:

Bo przecież ciągle zdarza się, że wykładowca o mojej prośbie zapomni, że nazwie mnie panią albo użyje deadname'u [czyli imienia figurującego w oficjalnych dokumentach i nadanego po urodzeniu, z którym osoba się nie identyfikuje]. Mam epizod depresyjny. Ciężko jest mi znieść ten rok akademicki


Przypominam że chodzi o Alie z instagrama której zaimki to onu/jenu
  • Odpowiedz
@Rabusek: Ale bez problemu taka osoba zostanie psychologiem szkolnym tak jak to było niedawno z Aralką. W ogóle to chore żeby osoba która całe życie jedzie na psychotropach i ma litanie zaburzeń może leczyć innych ludzi xD Przecież to identyczny kazus jak prawnik który złamał prawo.
  • Odpowiedz