Wpis z mikrobloga

@Pawel993: Bo tu nie eksperymentujesz, tylko dodajesz to co jest w "książce kucharskiej." Jakby ludzie zaczeli dodawać coś z dupy czy mieszać proporcje też by tak wyszło, tylko zaletą thermomixa jest to, że ma konkretne i sprawdzone przepisy. Często robiąc coś z przepisu z neta widzę, że ktoś pomieszał jakieś proporcje, jak ktoś nie umie gotować, czy zaczyna naukę, to zrobi jak było napisane i wychodzi kicha.
  • Odpowiedz
@rav3k: Powinno, powinno. Ugniatanie trwa 4 minuty, potem możesz wsadzić do lodówki i piec następnego dnia, ale udało mi się to tylko raz
  • Odpowiedz
Placek po zbójnicku czyli placek ziemniaczany z sosem tak? Ziemniaki zetrzeć na tarce albo elektryczną maszynką jak jest, dodać jajko, mąkę, sól, pieprz pomieszać i usmażyć.


@MarianoaItaliano: o ile dobrze pamietam jest z 6 roznych przepisow na placki ziemniaczane wiec tu kto jakie lubi

Sos? Tu zależnie od preferencji - niech będzie pokroić mięso, paprykę, pomidory, pieczarki, doprawić do smaku i dusić na wolnym ogniu do odparowania żeby był gęsty?
  • Odpowiedz
Bo tu nie eksperymentujesz, tylko dodajesz to co jest w "książce kucharskiej." Jakby ludzie zaczeli dodawać coś z dupy czy mieszać proporcje też by tak wyszło, tylko zaletą thermomixa jest to, że ma konkretne i sprawdzone przepisy. Często robiąc coś z przepisu z neta widzę, że ktoś pomieszał jakieś proporcje, jak ktoś nie umie gotować, czy zaczyna naukę, to zrobi jak było napisane i wychodzi kicha.


@burzopol: ale jak cos
  • Odpowiedz
@Pawel993: Jak znajdzie dobry przepis i ma jako takie pojęcie, to zrobi za pierwszym. Ale co do tego, to Mietczyński super gotował kiedyś, bo interpretował dosłownie przepisy. Niestety, część z nich mówi "jak mięso złapie kolor" i potem nie wiesz, czy to ma być szary, czy ciemnobrązowy.
  • Odpowiedz
@Pawel993: No cóż. Smak jest jak gust, każdy ma swój. Jak lubisz gotować według przepisów, proszę bardzo ale ja robię na oko i też jest dobre :) Masz to używaj, ja se będę robił tradycyjnie i nie uważam że to coś gorszego.
  • Odpowiedz
No cóż. Smak jest jak gust, każdy ma swój. Jak lubisz gotować według przepisów, proszę bardzo ale ja robię na oko i też jest dobre :)


@MarianoaItaliano: ja wiem ze jak zmienie kuchnie na np meksykanska i znajde przepis ktory ma ocene 4,5/5 to wyjdzie dobre ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Lujdziarski różowa dostała od rodziców. Dla mnie to duzy blender za 6k, tych wszystkich typowo termomixowych funkcji nie używam. Raz chciałem zrobić zupę i mnie #!$%@? tylko wzięła bo zanim się ten gar zagotował minęło z pół godziny xD różowa nie bardzo umie gotować i wcale jej to nie pomogło. widzę co najmniej dwa problemy z tym urządzeniem:
- mała moc grzewcza, chyba 1000 czy 1500 watów. Na indukcji z boosterem
  • Odpowiedz
@Pawel993: Tylko w książkach kucharskich, czy w internecie jest dość sporo przepisów niejasnych lub ze złymi proporcjami. Ja mam rozmiarowo 3 duże łyżki z różnych zestawów i nie wiem kiedy kończy się płaska łyżka, a zaczyna czubata i czy czubata to już taka, że zaraz zacznie się z niej sypać, czy taka po prostu czubata. Ale ja umiem gotować i robię to od lat, wiec lece na czuja. Jak ktoś
  • Odpowiedz
@CheSlaw: Łap

Nam niestety te żeberka nie posmakowały.. bez pieczenia w piekarniku się nie obeszło. Smak też nie zachwycał. Raczej nie będę wracać do tego przepisu. A szkoda, bo mieliśmy wielkie nadzieje, że wyjdzie coś pysznego


Ja wiem ze wyznawcy tej piramidy ugotują w nim nawet gowno i będą się chwalić znajomym i w internecie, ale faktem jest, że żeberek w nim nie zrobisz.
  • Odpowiedz