Wpis z mikrobloga

@zgredinho Czytałem dywagacje że ten most mogli wysadzić sami Rosjanie żeby osiągnąć efekt podobny jak przy wysadzeniu bloku w Moskwie w 1999 i że generalnie to był element jakichs wewnętrznych rozgrywek na Kremlu
wydaje mi się że tłuczeń zaizolował spora część


@vanvolf: Ja się nie znam, ale specjaliści mówią że jeśli w moście były jakieś metalowe elementy podtrzymujące konstrukcję, to mogły ulec uszkodzeniu od wysokiej temperatury, a wówczas nie spełniają już swojego zadania. No ale onuce się oczywiście wynikami swoich analiz nie chwalą.

ja bym się nie zakładał


@Fearaneruial: Ja też nie. To jest Rosja przecież, po tym jak sami sobie rozwalili (i
@zgredinho: z tego co widziałem na filmie to dla pojazdów jest czynny tylko 1 pas ruchu, czyli 25% przepustowości i ograniczenie do 3.5 tony, ruch kolejowy nie działał wcale i jak pokazywali filmy gdzie części wagonów stopiły się z torami to raczej prędko żaden skład towarowy tamtędy nie przejedzie. Chyba, że jakiś samobójca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Marzy mi się, żeby osłabiona pożarem konstrukcja mostu zawaliła się pod jakimś pociągiem z zaopatrzeniem dla wojska.

No ale aż tak durni to oni chyba nie są i tej przyjemności mi nie zrobią.


@xniorvox: mogą dojść do momentu że ryzyko zawalenia się mostu i śmierci 2 maszynistów będzie mniejszym złem niż dopuszczenie na brak paliwa w Chersoniu i porzucenie setek pojazdów