Wpis z mikrobloga

@grand_khavatari: co to jest wieczny #!$%@?? Jaka niektórzy mają mentalność niewolnika to się w pale nie mieści. Jak masz pracować 8h to pracuj 8h chyba że chcesz więcej, ktoś Cię zmusza? Nie wyrabiacie się z robotą? To znaczy, że źle zaplanowane albo management próbuje zrealizować absurdalny termin. Nie ma releasu, którego nie dałoby się przeciągnąć. Jak mi ktoś wyskakuje z fixem na już, a kończę pracę i nie mam czasu /
@grand_khavatari: Korpo z własnym produktem. Im większe tym lżej, bo wszelkie procedury trwają dłużej. Minus jest taki, że możesz w pewnym momencie odkryć, że nie rozwijasz się technicznie, a nawet zwijasz bo stricte kodowej pracy jest mało, a więcej researchów, gadania z innymi zespołami, badania cudzego kodu itp. itd.


W sumie wiele zależy od projektu/zespołu do którego trafisz - te zajmujące się toolingiem czy ogólnofirmowymi usprawnieniami zwykle są rozwijające - te
Gdzie wy takie prace znajdujecie, że w 3-4 godziny intensywnej pracy udaje się wyrobić to co bylo na cały dzień?


@grand_khavatari: tak jak pisali: własne produkty, nie IT, nie kontraktornia. Najlepiej bezpośrednio dla zagranicy. Jak szukać? Nie wiem, sami się odzywają na LN
Wyleczyłem się już z robienia "czegoś dla firmy" z nadzieją ze mi się to w jakiś sposób opłaci, bo zazwyczaj tak nie jest. W tym kraju nadal kult #!$%@?, dramat.


@pepepanpatryk: zadajesz sobie pytanie: czy ktoś umrze jak tego nie zrobię? Jak nie to idę do domu i sprawdzam plus nadaję priorytet kolejnego dnia.
Każdy urząd ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@bazinga-row: pracowałam w 2 budżetówkach w projektach IT, teraz pracuję w korpo i szczerze nie widzę żadnej różnicy pod tym względem. Jedynie że w korpo nierealne urojone terminy ma prezes, a w budżetówce dyrektor, czy inny minister.
Idziesz do dużej firmy której core nie jest powiązany z oprogramowaniem ale która rekrutuje programistów bo mają swoje 'systemy', siedzisz tam rok-dwa i stajesz się niezastąpiony, możesz wtedy pracować po 2-3h dziennie a i tak jesteś mvp bo odpowiadasz na każde pytanie. Info z pierwszej ręki