Wpis z mikrobloga

#wlasnafirma #firma #fotowoltaika #rekuperacja #ogrzewanie #klimatyzacja #inzynieria #projektowanie
#pracbaza #wlasnadzialalnosc #hvac #pompaciepla
#programista15k #programowanie

Są jakieś możliwości "douczenia" się umiejetnosci w jakiejs firmie zwiazana z moimi studiami, zeby potem samemu to robić (wlasna działalność)? Moje studia: mechnika i budowa maszyn.
Ogólnie mnie #!$%@? strzela, że jakies randomy zakładają teraz firmy z fotowoltaika (wcześniej) albo pompami ciepła (teraz). I to jacyś ludzie z ochoron srodowiska, czy innych zarządzań. Nie jednemu takiemu pomagalem na studiach wgl przejść semestr (oczywiście za friko), wiec nie widzi mi się teraz ciułać za jakaś srednia krajową, podczas gdy ludzie konkretną kasę ciągną na jakiejś budowlance.
U mnie problem ze znajomościami był zawsze. Jeszcze kiedyś miałem ziomka, co kminilismy nad wlasna firma ale rozjechaliśmy się i teraz on sb z kim innym założył. Inna kolezanka to trafila na chlopa, co ja kieruje zawodowo, zeby podszkalala sie pod wlasna firme. Bo on sam ogarnia te klocki.
Także kuźwa samemu w #!$%@? ciężko, aczkolwiek nie ma podziału kasy, wszystko dla siebie. Ja trochę mam smykałkę, żeby trochę w życiu kombinować i uwazam się za całkiem inteligentna osobe, umiem wywierac dobre wrazenie ale mam zerowe doswiadczenie (w rodzinie takze) w prowadzeniu firmy.
Teraz sobie pracuję, mam odłożone ~100k, które i tak #!$%@? jest warte ale możnaby sobie z tego zacząć jakąś firme. No ale wlasnie problemy takie, jak wcześniej wspomniałem. Potrzeba tych #!$%@? znajomości, bo aktualnie od paru miesiecy, to jestem skazany na siebie i zapewne za pare lat nic sie nie zmieni.
  • 6
@zibizz1: zapomniałeś jeszcze dodać możliwości, że czasami na pierwszej firmie nie wyjdzie i trzeba bedzie sprobowac drugi raz w innej branzy albo w inny sposob. Bo czesto ludzie zakladajac firme niewiele o tym wiedzą, ale wiele sobie wyobrażają i dopiero ta druga czy trzecia z kolei firma dobrze rusza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LadnyChlopczyk: Idziesz do firmy jako pracownik i się uczysz, interesujesz sie ile kosztuja materiały, po ile sie sprzedaje produkt/usługi, patrzysz jak wszystko działa, zbierasz kontakty i znajomości. Opcjonalnie zaliczasz 2,3 taką firmę, ale wystaarczy jedna i potem sie zwalniasz się i zakładasz swoją własną firmę. Tak ten swiat zawsze działał

@zibizz1:

Totalnie ja xD

Moi byli Janusze zawinęli się z interesu jakieś 2 miesiące temu bo liczyć nie potrafili