Wpis z mikrobloga

Swoją drogą ja doradcy kredytowemu, którego polecił kolega, przedstawiłem swoje wyliczenia jak widzę kredyt, z wkładem własnym wynoszącym ok. 50%, żeby mieć jak najniższą ratę i jak najmniejsze odsetki. On stwierdził że więcej niż 20% wkładu własnego nie ma znaczenia jeśli chodzi o koszty obsługi kredytu i mogę sobie kupić droższe mieszkanie. Czy nie próbuje mnie zrobić w ch$#@, bo dostaje większą prowizję od większego kredytu?
@tomek_27: tak jak wielu innych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak chcesz od strony nabycia nieruchomości pomocy, to idziesz do agencji nieruchomości i tam ze swoich zasobów mogą zaproponować lokum do zakupu. Wtedy oni też pomagają z formalnościami. Jeśli jednak kupujesz od osoby prywatnej to sami się dogadujecie, idziecie spisać do notariusza umowę i ogarniasz temat zapłaty
@tomek_27: dla którego?

Dla kredytowego? Nie. Ty jej i tak nie płacisz, bank odpala dolę pośrednikowi

Dla agenta nieruchomości? Są zapisy w umowie ile od kogo kasuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bero33bb: W moim panelu linków polecających jest co prawda tylko kilka banków z kredytami hipotecznymi (więcej ze zwykłymi), ale w każdym przypadku dostawałbym w tych programach % od kwoty kredytu, więc gość ewidentnie chce cię naciąć na większą kwotę by samemu dostać większą dolę, a twoje koszty ma głęboko gdzieś.
Swoją drogą ja doradcy kredytowemu, którego polecił kolega, przedstawiłem swoje wyliczenia jak widzę kredyt, z wkładem własnym wynoszącym ok. 50%, żeby mieć jak najniższą ratę i jak najmniejsze odsetki. On stwierdził że więcej niż 20% wkładu własnego nie ma znaczenia jeśli chodzi o koszty obsługi kredytu i mogę sobie kupić droższe mieszkanie. Czy nie próbuje mnie zrobić w ch$#@, bo dostaje większą prowizję od większego kredytu?


@bero33bb: W dużej części banków