Wpis z mikrobloga

#praca #norwegia #kiciochpyta #emigracja myślę o emigracji do Norwegii, zawód szklarz, ale umiem tez wybudować dom od a do z pod tzw. klucz teraz tym sie zajmuje. Jak myślicie opłaca sie czy raczej jest do dla ludzi którzy zarabiają u nas 4k max a w sumie umiem zarobić spokojnie 8k - 10k w miesiąc. co myśleć?
  • 10
@Proszklo No to tam wynajmiecie klitkę i jedno będzie robiło na życie i opłaty a drugiego odlozycie wypłatę, z 10k PLN mc przy dobrych wiatrach, plus uczenie się języka, zmiana kultury, obce deszczowe i chlodne miejsce, jest kilka plusów, ale nie jakoś mega dużo jeśli chodzi o pierwsze pokolenie emigrantów, dzieci mogą mieć już sporo lepiej.
nawet jak trafisz do Oslo i lubisz duże miasta to nie jest dużo lepiej... xD


@blackphoenix: wlasciwie to racja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko Oslo ma jakis potencjal by duze miasto udawac

wolę wieś


@Proszklo: a, to dobrze. Oczywiscie jak robisz wyliczenia czy sie oplaca bierzesz pod uwage dojazdy, paliwo, utrate czasu itd? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kobita ma jakies kwalifikacje?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Proszklo: Potencjalnie wyjeżdżając do Norwegii nie myśl tylko o pieniądzach. To też spokój. Nie ma wspaniałego polskiego rządu. Mi to bardzo pomoglo. Wyjechałem w Polski w maju 2020. Za nic nie wracam. Do tego ta piekna przyroda... ()